btbilgi

30-31 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek ‘Metlife Foundation Financial Health Forum: Turkey’18’, erken aşama FinTech girişimlerinin katılımını bekliyor. Hedef, Türkiye’deki düşük-orta gelirli ailelerin ve KOBİ’lerin finansal refahını iyileştirmek, kredi ve diğer kaynaklara erişimlerini arttırmak amaçlı ürünler geliştiren girişimlerin fikirlerini değerlendirmek. Yarışma Amerikalı fon şirketi Village Capital,  finansal refah alanında çalışan Metlife Foundation ve BUBA işbirliği ile hazırlanmış.

Yarışma için girişimciler 13 Nisan’a kadar başvuru yapabiliyor. Özellikle erken evre FinTech girişimlerinin başvurularının beklendiği yarışmanın sonunda seçilen 2 finalist, toplamda 20 bin dolar değerinde ödül kazanacak. Başvurular sonrası yapılan değerlendirmeler ile seçilecek olan 12 adet girişim, 2 gün sürecek ‘Metlife Foundation Financial Health Forum: Turkey’18’e katılacak. Tüm katılımcılara yapacakları sunumları sonrasında 12 finalist tekrar değerlendirilecek ve aralarından seçilen en başarılı 2 girişim, Metlife Foundation’ın sunduğu büyük ödüllerin sahibi olacak.

Forum boyunca girişimciler, iş modellerini aralarında Metlife liderlerinin de olduğu çeşitli hissedarlara anlatma, ileri gelen yatırımcılarla görüşme ve yerel sektör uzmanlarından geri bildirim alma şansı yakalayacaklar. Girişimcilere aynı zamanda, Village Capital’in bünyesindeki uluslararası Viral Framework’ten iş geliştirme ve yatırım alanlarında danışmanlık alma fırsatı da tanınacak.

Bu etkinlik Village Capital ve Metlife Foundation’ın Orta Doğu ve Mısır’da birlikte yürüttüğü 2 yıllık programın bir parçası. Daha önce benzer etkinlikler Polonya ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde de gerçekleştirilmiş. Bu yarışmalarda dijital finansal yönetimden, dijital ödeme uygulamalarına kadar birçok farklı konuda çözüm üreten FinTech girişimleri yatırım ile ödüllendirilmiş. BUBA ise Türkiye’deki yerel girişimclik ekosistemi iş ortağı olarak, en iyi FinTech paydaşlarını bir araya getirme ve yarışmaya uygun girişimlerin başvuru ve eleme süreçlerini yönetme konularında etkinliğe destek vermekte.

Yarışmaya başvurular buraya tıklayıp gidilecek resmi web sitesinden yapılabilir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.