btbilgi

Avrupa’nın büyük elektronik perakende markalarından MediaMarkt, perakendeyi yeniden şekillendirecek girişimciler arıyor. Bu amaçla başlatılan MediaMarkt Startup Challenge projesi, perakende sektöründe fark yaratacak inovatif fikir ve uygulamaları hayata geçirecek. MediaMarkt operasyon yürüttüğü tüm ülkeler içerisinde ilk kez yerel bir girişimcilik programı başlatmış durumda, bu da firmanın Türkiye’deki girişimcilik ekosistemine duydukları güveni ortaya koymakta.

Dijitalleşmeyi iş süreçlerine adapte edebilen, geliştirdikleri yenilikçi fikir ve uygulamalarla yaratıcı çözümler sunan tüm girişimler, 20 Nisan 2018 tarihine kadar MediaMarkt Startup Challenge resmi web sitesine giderek başvuru yapabilecek. Tüm başvurular değerlendirilerek, kriterlere en uygun görülen 10 girişim 7 Mayıs’da gerçekleşecek MediaMarkt Startup Challenge Day’de sunum yapacak ve jürinin belirleyeceği ilk 3 girişim ödüllendirilecek.

MediaMarkt Startup Challenge perakendede yeni fikirler arıyor

Birinci seçilen girişim, MediaMarkt Türkiye’nin bağlı olduğu MediaMarktSaturn Retail Group ve ‘Plug&Play’ işbirliğiyle düzenlenen ‘Retailtech Hub Program’a katılma hakkı kazanacak. Girişimler Avrupa’nın önde gelen girişimcilik yarışmalarından Retailtech Hub’ın Haziran ayındaki final sunumlarına katılıp, girişimini final günü anlatma fırsatı bulacak. Bununla birlikte finale kalan tüm girişimlerin geliştirdikleri fikirlerin, MediaMarkt Türkiye mağazalarında pilot olarak uygulanması hedefleniyor.

MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım yarışma ile ilgili, “Ziyaretçilerimizin satın almaya dönüşecek karar süreçlerinde onlara yardım etmek ve geçirdikleri zamanı teknolojik bir deneyime dönüştürmek için dünyada var olan tüm dijital gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bu gelişmelerden Türkiye’de uygulanabilir olabilecekleri ise iş süreçlerimize en doğru şekilde adapte ederek perakende dünyasına yön veriyoruz. MediaMarkt Startup Challenge projemizin ülkemizdeki hedef ve vizyonumuzu destekleyecek önemli bir adım olduğunu düşünüyor, Türkiye’de güçlü bir ekosisteme sahip olan girişimcileri destekleyerek sektöre yön verecek dünya çapında çözümlerin çıkacağına inanıyoruz” açıklamasını yaptı.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.