btbilgi

5 yıldır girişimcilik ekosisteminin gelişimine katkı sağlamak için çalışan Türk Ekonomi Bankası (TEB), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile işbirliği içinde. Ortaklık sayesinde 10 ilde hayata geçirilen TİM-TEB Girişim Evleri’nde girişimcilere ofis desteği sağlanmakta, yatırımcı ve müşteri buluşmaları ile projelerini tanıtma imkanı sunmakta. Bu sene ikincisi düzenlenen Let’s Up programı ile de yenilikçi fikirleri olan, girişimci ruha sahip üniversite öğrencilerini Silikon Vadisi hayaline kavuşturmak için uğraşıyorlar.

Girişimcilik ekosisteminde yer almak, fikirlerini ekonomiye kazandırmak isteyen üniversite öğrencilerine ABD Büyükelçiliği ile birlikte özel olarak geliştirdiği Let’s Up programı ile ulaşan TİM-TEB Girişim Evleri, Silikon Vadisi seyahatine götüreceği nitelikli iş fikirlerini üniversitelerde düzenleyeceği ‘Let’s Up Demodayler’ ile belirleyecek. ABD Büyükelçiliği iş birliği ve Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın katkıları ile Nisan ayının son haftasında başlayarak Mayıs ayı ortasına kadar devam edecek ‘Yönetici Sohbetleri’ ile eşzamanlı gerçekleştirilecek ‘Let’s Up Demodayler’, Pamukkale Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Karadeniz Teknik Üniversitesi, 19 Mayıs Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi olmak üzere toplam 7 üniversitede düzenlenecek.

Let’s Up programı üniversite öğrencilerini Silikon Vadisi’ne götürüyor

Demoday etkinliklerinde 10 ildeki TİM-TEB Girişim Evi’nde Let’s Up programı kapsamında hızlandırma eğitimlerini alan, Anadolu’nun geliştirilmeye açık, en başarılı teknolojik iş fikirleri seçilerek toplamda 16 üniversite öğrencisi Silikon Vadisi’ne gidecek. Öğrenciler Silikon Vadisi’nde eğitim alma imkanına sahip olarak, gelecekte hayallerini gerçekleştirmek için bir adım atmış olacaklar.

Ayrıntılı bilgi programın resmi web sitesinden alınabilir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.