btbilgi

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi işbirliği ile hayata geçirdiği “Boğaziçi Sanal İnovasyon Kampı” başladı. Türkiye’de ilk defa yapılan bir etkinlik olan sanal kampta Türkiye’deki tüm üniversite öğrencileri, Workinlot.com online platformu üzerinden en yaratıcı, yenilikçi ve sürdürülebilir projeler ortaya koymak için yarışacak. Öğrenciler 27 Nisan 2018 tarihine kadar, bir ay boyunca istedikleri zaman katılım sağlayabilecek.

5 haftalık kamp boyunca yarışmacılar 8 ana ve 18 ara aşamada yer alacaklar.  Hedef DuPont firmasının 3 farklı ürününü yeniden yorumlayarak en yaratıcı projeyi geliştirmek. Bu üç ürünün birincisi masif, gözeneksiz, homojen bir yüzey malzemesi olan DuPont Corian Solid Surface. Öğrenciler bu materyali kullanılarak hayatı kolaylaştıracak, akıllı bir yüzey tasarımı gerçekleştirecekler. İkincisi sıradan kumaşları esnek film ve mürekkep teknolojisi ile akıllı hale getiren DuPont Intexar. Üçüncü ürün ise kesintisiz ve yüksek yoğunluklu polietilen elyaftan oluşan, bariyer, koruma ve nefes alma özellikleriyle kişisel korumadan çatı cephe sistemlerine kadar geniş bir kullanım alanı bulunan DuPont Tyvek.

Bireysel ya da iki kişilik takımlar halinde katılım yapılabilen yarışmada projeler yaratıcılık, tutarlılık, sürdürülebilirlik ve açıklık gibi kriterler üzerindne değenlendirilecek. Bireyler ve ekipler belirtilen üç ürün ile yenilikçi uygulama alanları oluşturmaya çalışacaklar. Sunulan projeler sektör temsilcileri ve DuPont yöneticilerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Yapılan değerlendirme sonucu dereceye girenler Meyrin (İsviçre) DuPont İnovasyon Merkezi’ni ziyaret etme şansını yakalayacak. Ayrıca katılımcıları birçok sürpriz hediyeler de bekliyor.

Boğaziçi Sanal İnovasyon Kampı ile ilgili ayrıntılı bilgi, yarışmanın resmi web sitesinde bulunabilir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.