btbilgi

Erken aşama kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek’in destekçi kuruluşlarından biri olan Anadolu Sigorta, bu desteği kapsamını artırıyor. İTÜ ARI Teknokent ile bu amaçla bir iş birliği protokolü imzalayan Anadolu Sigorta, protokol kapsamında merkezden çıkan teknolojik girişimcilerle ortak projeler gerçekleştirecek. Firma zaten İTÜ Çekirdek’in final etkinliği Big Bang Startup Challenge destekçileri arasında yer almakta.

Her yaştan girişimcinin bugüne kadar 50 milyon TL’yi aşan yatırım aldığı İTÜ Çekirdek, İTÜ ARI Teknokent bünyesinde 2012 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Dünyanın en iyi kuluçka merkezlerinden biri olarak görülmekte ve birçok destekçi şirketle de ortak çalışmalar yapılmakta. Merkez 2012-2017 dönemindeki 5 senede 722 proje aracılığı ile 1.613 girişimciye destek oldu.

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, yeni protokol ile ilgili şunları aktarıyor: “Start-up ekosisteminde yer alan birçok firma var. Bunların içinden, kendi iş modellerimize uygun olanları elimizden geldiğince desteklemek ve büyüme süreçlerinde yanlarında olmak istiyoruz. Hackathon’lar düzenleyerek insurtech alanında yeni uygulamalar ve iş birliği fırsatları yaratmaya çalışıyoruz. Bu çalışma metodu; iyi fikirleri başlangıç aşamasında yakalayıp sahiplenmemizi, ortak ürün ve hizmetlerle, yeni alan ve fırsatlar geliştirmemizi sağlıyor. İnanıyoruz ki, İTÜ ARI Teknokent’le gerçekleştirdiğimiz iş birliğinden de çok güzel sonuçlar elde edeceğiz.”

İTÜ ARI Teknokent CEO’su Kenan Çolpan gerçekleştirilen iş birliği ile ilgili olarak; “Sigorta sektöründe yaşanan dijital dönüşüme, İTÜ Çekirdek’te yürütülen projeler sayesinde yakından şahit olan bir kurum olarak, Anadolu Sigorta’nın iş birliğini almaktan dolayı mutluyuz. Kendi alanında yürüttüğü çözümlerle birçok ilke adım atan Anadolu Sigorta ve girişimcilerimizi buluşturarak birçok ürün ve hizmetin oluşacağına inanıyoruz. Dünyadaki “üniversitelere bağlı kuluçka merkezleri” sıralamasında 3. sırada yer alan bir girişimcilik merkezi olarak, sektörlerin inovasyon potansiyelini yepyeni girişimlerle daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz.”

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.