btbilgi

Teknoloji girişimi yatırımcısı StartersHub’ın bu yıl ikincisi düzenlenecek girişim destek programı StartersHub XO için başvuru süreci başlamış durumda. Program boyunca seçilen katılımcılara yatırım fırsatlarının yanı sıra, alanında uzman mentorlardan iş ve teknik konularda eğitimler, lider firmalarla yeni iş bağlantıları ve ücretsiz ofis kullanımı gibi destekler sunulacak.

Belirlenen alanlarda çalışmalar yapan erken aşama teknoloji girişimleri StartersHub ve iş birliği yaptığı küresel şirketlerin sektörel tecrübelerinden, network’ünden ve uzmanlığından faydalanacak, her ay düzenli olarak belirlenen hedefleri doğrultusunda girişimlerini hızlandırma şansı yakalayacaklar.

StartersHub XO Programı girişimlerin hızlı bir şekilde faaliyetlerini güçlendirmelerine ve küresel pazara açılmalarına olanak sağlamak için geçen sene başlatılmıştı. 2017’de Eyedius, Kimola, Paym.es gibi dikkat çeken girişimleri mezun eden program, bu sene BSH Ev Aletleri, Unilever ve Türk Hava Yolları iş birliği ile “Bağlantılı Yaşam ve Akıllı Evler” (Connected Living and Smart Homes), “Yaşam Bilimleri” (Life Sciences) ve “Seyahat ve Havacılık Hizmetleri” (Travel and Aviation Services) alanlarına odaklanıyor.

20 Mayıs’a kadar devam edecek başvuru sürecinin ardından, Haziran ayında gerçekleştirilecek Seçim Günü (Selection Day) etkinliğinde programda yer alacak girişimler belirlenecek. Programa seçilen girişimciler 20 bin dolar ön sermaye desteği ile 6 aylık yoğun bir sürece girecekler. Program sonunda aylık hedeflerini başarıyla tamamlayan, pazara ürünü çıkmış ve gelir elde etmeye başlamış girişimler final aşamaya gelecekler. Burada StartersHub ve ortak yatırımcıların katılacağı yatırım turunda, girişimler 250 bin dolara kadar yatırım imkanı yakalayabilirler. Programı tamamlayan girişimler tanıtım gününde (Demo Day) yatırımcılara projelerini ve ürünlerini anlatma fırsatı bulacaklar.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.