btbilgi

Ülkemizin büyük bilişim şirketlerinden BimSA, yeni bir dijital dönüşüm modeli ile müşterilerine otomasyon çözümleri sunmaya başlıyor. Bu çözümler çalışanların en angarya olarak gördüğü veri girme, bilgilerin sisteme aktarılması, kontrolünün sağlanması gibi rutin işlerin tamamını bot yazılımlarına aktarmak üzerine kurulmuş. Şirketlerin operasyonel süreçlerini hızlı, güvenilir ve minimum hata ile dijitalleştirmelerini sağlamak hedeflenen çözümler dijital dönüşüm süreçlerini de hızlandıracak.

BimSA bu çözümler dahilinde müşterilerine süreç danışmanlığı ve otomasyon hizmetleri de sunuyor. BimSA Genel Müdürü Tunç Taşman, bot yazılımlarını satın almanın maliyetli olduğunu ve danışmanlık hizmeti olmadan tek başına bir anlam ifade etmediğini aktarmakta. Ayrıca yazılımın doğru kullanılmasını sağlayacak bir uzman kadro oluşturmak istenirse, bu da ekstra maliyet anlamına gelmekte.

Rutin işlerin dijitalize edilip yazılıma yüklenmesi sonucunda, şirketler elle yapılması gerekli işlerini bireysel çalışmayla kıyaslanamayacak denli hızlı tamamlama imkanı elde edebiliyorlar. ‘Yeni İşgücü Çözümleri’nin bir diğer önemli özelliği de ‘İzleme ve Hata Yönetimi Hizmeti’. Bu sayede hatalar eş zamanlı fark ediliyor, yazılıma yükleniyor ve bir daha tekrarlanmaması sağlanıyor. BimSA bu servisleri ‘Thoughtonomy’ altyapısı üzerine inşa etmiş ve Unite BT ortaklığı ile hayata geçirmiş.

Taşman yeni servisleri ile ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Bizim modelimizin tercih edilmesinin en önemli nedenleri, müşterilerimizin kendi ihtiyaçları doğrultusunda çözümler üretmemiz, yazılımın efektif kullanılmasını ve zaman tasarrufu sağlamamız. Rutin işlerin tamamını çalışanın üzerinden alıyor, beyaz yakalıya nitelikli iş üretebileceği zamanı yaratıyor, onu angarya olarak tabir edebileceğimiz işlerden kurtarıyoruz. Hata oranı yüzde 0. Yeni iş gücü olarak nitelendirebileceğimiz bot yazılımlar 365 gün, 7/24 aralıksız çalışabiliyor. Şirketler de botu kullandıkları dakika kadar ödeme yapıyor. Dolayısıyla hem zamandan, hem de bütçeden tasarruf etmiş oluyorlar”

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.