btbilgi

Türk mobil cihaz kullanıcılarının popüler uygulamalarından Yandex Navigasyon, kullanıcıları memnun etmek için çalışmalarına devam etmekte. Firma 200’ü aşkın haritacının üzerinde çalıştığı ve tamamen Yandex’e ait yeni harita altyapısını 2018’de kullanıcılarının hizmetine açtı. Buna ek olarak firma kurumlar veritabanında da önemli iyileştirmeler yapılması için Foursquare ile ortak çalışma yaptıklarını açıkladı.

Yandex konum bilgileri teknolojisi sunan Foursquare’den aktardığı kurum bilgilerini filtreleyerek en güncel halleriyle veri tabanına eklemiş durumda.. Kullanıcılar bu güncelleme sayesinde, küçük işletmelerden yeni açılan yerlere kadar aradıkları mekanları ve kurumları rahatça bulabilecekler. Foursquare dünya çapında 105 milyondan fazla kurumun bilgisine sahip olan, en büyük kurumsal veritabanlarından birine sahip olması ile biliniyor.

Yandex Navigasyon ilk aşamada restoran, kafe, sinema, tiyatro, müze, AVM, mağaza, iş merkezi ve güzellik salonları gibi çeşitli kategorilerde çok sayıda kurum bilgisini haritasına ekleyerek veritabanını güncelledi. Çalışmanın devamında yaklaşık 3 kat daha veri üzerinde çalışma yapılarak, milyonlarca kurum bilgisi bu yıl içerisinde harita uygulamasına aktarılmış olacak.

Uygulamaya 2017 sonunda da çevrimdışı haritalar eklenmiş ve internet bağlantısı olmayan yerlerde bile kullanıcıların navigasyon servisinden faydalanmaları sağlanmıştı. Ayrıca yine 2017 yılı içinde büyük şehirlerdeki otomobil park yeri bulma sorununa çözüm getiren, en yakındaki otoparkları gösterme özelliği de uygulamanın çok kullanılan becerilerinden bir diğeri.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.