btbilgi

Tüm dünyanın yakından takip ettiği dijital para birimleri başta bankacılık olmak üzere finans, sigorta, perakende ve turizm gibi birçok sektörün ilgi alanında. Aracısız veya banka hesabı olmadan işlem yapmayı mümkün kılan dijital para konsepti, küresel ekonomiyi değiştirme potansiyeline sahip. Birçok kullanıcı için yatırım aracı haline gelen ve alışveriş sirkülasyonunda önemli bir konum elde eden kriptoparaların toplam piyasa hacmi, Aralık 2017’de yaklaşık 600 milyar dolara ulaştı. Bir çok devlet tarafından kabul görmeye başlayan dijital paralar, yasal düzenlemelerle hayatımıza dahil olmaya başladı. Dahil olduğu işlevlerin arasında artık uçak bileti satın almak da var.

Yolculara yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda en uygun uçak bileti fiyatlarını sunma görevini gerçekleştiren Ucuracak.com bir yeniliğe imza atmış durumda. Türkiye’de bir ilke imza atan hizmet sitesi, elektronik para birimleriyle uçak bileti satışı gerçekleştirmeye başladı. Ucuracak.com sitesinde üyelere artık Bitcoin, Etherium ve Ripple sistemlerinde sahip oldukları coinleri harcama olanağı bulunmakta.

Gelişen teknolojinin paradigma değişimini de beraberinde getirdiğine dikkat çeken Ucuracak.com CEO’su Fahri Toğa, “Günümüzde birçok ülkede nakit para kullanım oranı düşmüş durumda. Bankacılık sistemindeki elektronik ödeme sistemleri yerini kripto para birimlerine bırakıyor. 142 ülkede şubesi bulunan uluslararası danışmanlık firması olarak, küresel çaptaki yeni eğilimleri göz önünde bulundurarak turizm alanına yatırım yaptık. Prae Tourism’in markası olan ucuracak.com, 15 aylık bir yazılım ve iş geliştirme sürecinden sonra faaliyete başlayan başarılı bir startup projesi. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği ve TÜRSAB belgelerine sahip site, tüm dünyada yüzlerce destinasyondan binlerce uçuşu karşılaştırma ve en uygun uçak bileti satın alma olanağı sunuyor. Ödeme sistemine geleneksel para birimlerinin yanı sıra, elektronik para birimlerini de dahil ederek kullanıcılarımızın memnuniyetini maksimum seviyeye ulaştırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.