btbilgi

Hayatınız boyunca çok değişik otel odalarında kalmış olabilirsiniz. Ama büyük ihtimalle Japonya’da açılan bu yüzen otel odası benzeri bir deneyim yaşamamş olma ihtimaliniz yüksek. Güneybatı Japonya’daki Nagasaki’de yer alan Hollanda konseptli ‘Huis Ten Bosch’ tema parkı içinde başlatılan bu ilginç konaklama servisi ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor.

Yüzen otel odası ilk bakışta büyük bir küre gibi gözükmekte. İçine girince üç kişiyi barındıracak kapasiteye ve iki kata sahip olduğunu görüyorsunuz. Bir kat oturma odası, diğer ise yatak odası gibi planlanmış. Kapalı alandan sıkılan misafirler hemen karaya çıkıp gezemeyeceği için, üst katta küçük bir terası bile bulunmakta. Misafirleri ayrıca lüks bir banyo ve teknolojik bir tuvalet bekliyor. Oda küçük bir tekne ile parkın farklı yerlerindeki eğlence noktalarına çekilerek götürülecek.

Nihayetinde bu deniz üzerinde duracak bir yapı ve kötü hava durumlarında tema parkı yönetimi rezervasyon yaptırmış misafirlere parktaki başka bir otelde yer ayarlıyor. Parkın orijinal diğer otelleri arasında, robot görevlilerin çalıştığı Henn-na Hotel de var. Eğer onun yerine suyun üzerinde bir konaklama deneyimi arzu ediyorsanız, bu otel odası geceliği 35 bin Yen (yaklaşık 330 dolara) sunulmakta. Misafirlerin en az iki gecelik rezervasyon yaptırması zorunlu tutulmuş.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.