btbilgi

Mercedes-Benz Türk, 2017 yılında kutladığı 50. yılı kapsamında hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi Mercedes-Benz Türk Startup yarışmasını 2018 yılında da sürdürüyor. “Bize Startup’ını söyle, sana desteğini verelim” sloganıyla başlangıcı yapılan etkinliğin bu yılki teması Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin rehberliğinde “Akıllı Şehirler” olarak belirlenmiş.

Mercedes-Benz Türk Startup’ın bu temasına uygun olarak; hayatı kolaylaştıran, topluma ve çevreye faydalı, pozitif sosyal etki yaratan, teknolojiyle bağ kuran ve sürdürülebilir şehir ve yaşam alanları yaratılmasına katkı sağlayan startup fikirleri jüri tarafından değerlendirmeye alınacak. Bu yıl belirlenen kategoride en yüksek oyu alan ilk 10 startup şirkete “StartUP Boost” adı verilen özel bir gelişim programı ve Mercedes-Benz ile özel Almanya seyahati hediye edilecek. İlk 10 içinden “teknoloji”, “sosyal fayda” ve “tema” olmak üzere 3 farklı kategoride belirlenecek 3 startup ise 50’şer bin TL para ödülünü kazanacak.

Mercedes-Benz Türk Startup yarışmasının ödülü 50 bin TLMercedes-Benz Türk Startup 2018 yarışması için başvurular 25 Nisan 2018 gece yarısına kadar www.mbtstartup.com adresine online olarak kabul edilecek. Mayıs 2017 tarihinde ön elemeler gerçekleşecek. Bu aşamada kabul edilen startup ekipleri, tüm masrafları Mercedes-Benz Türk tarafından karşılanan bir günlük eğitim kampında bir araya gelecekler. Mentorlar eşliğinde pazarlama, network ve iş planı oluşturma eğitimleri verilen bu programın ardından, nihai iş planı sunumları hazırlanacak ve çalışmalar final jürisinin önüne gelerek değerlendirilecek. İlk 10’a kalan yarışmacılar Haziran-Temmuz aylarında StartUp Boost programına katılacaklar. Temmuz 2018’de ise Mercedes-Benz Türk Startup’ın kazananları düzenlenecek özel ödül töreniyle sahiplerini bulacak.

Yarışmanın bu seneki jürisinde sivil toplum kuruluşlarını temsilen “Yaşama Dair Vakfı”, “Girişimcilik Vakfı” ve “Açık Inovasyon Derneği” yer almakta. Startup Hub’larını “Impact Hub İstanbul” ve “StartersHub”; medya kurumlarını ise “Hürriyet Gazetesi” ve “Startup Dergisi” temsil ediyor. Akıllı Şehirler temasına uygun araştırma kuruluşunu temsilen “WRI Türkiye” görevli. Ayrıca jüride Mercedes-Benz Türk CEO’su Süer Sülün, CIO Gökçe Bezmez, Ar-Ge Merkezi Müdürü Mustafa Üstertuna ile İş Geliştirme, Kanal Yönetimi, Veri Analitiği ve Inkübasyon Direktörü Didem Daphne Özensel de bulunacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.