btbilgi

Giyilebilir teknoloji markası Fitbit, Ionic serisi akıllı saatlerin özelliklerini spor markası adidas’ın “Train” uygulamasıyla birleştiren yeni bir saat sundu. Fitbit ile adidas arasında geçen sene duyurusu yapılan işbirliğinin sonucu olan Fitbit Ionic adidas Edition, Ionic akıllı saatlerin tüm sağlık ve fitness özelliklerini taşımakta. Cihaz her seviyedeki sporcuya performanslarını artırmaları için yardımcı olması için tasarlanmış.

Spor sevenlerin ideal akıllı saati: Fitbit Ionic adidas EditionFitbit Ionic adidas Edition, adidas’ın performans uzmanlarıyla planlanan altı farklı antrenmana sahip. Akıllı saat ve adidas Train uygulaması biraraya gelip, neredeyse kişisel bir antrenörlük deneyimi sunuyor. Uygulama kullanıcılara antrenman süresince rehberlik ediyor ve hareketleri doğru yapmalarını sağlıyor. Kullanıcının kendine özel antrenman rutinine uygun bir şekilde dahil edebildiği bu programlar şöyle tanıtılmış:

  • Dinamik Isınma: Vücut sıcaklığını artırmayı ve vücudun antrenmana hazırlanmasını sağlar (5 dk.)
  • Güç ve Sürat: Vücudu daha elastik, güçlü ve etkili olmaya alıştırır (10 dk.)
  • Metabolik: Hızınızı artırmanızı ve metabolizmanızı güçlendirmenizi sağlar (15 dk.)
  • Koşu Aktivasyonu: Kalça, göbek ve omuz dengesini güçlendirir (5 dk.)
  • Güçlü Adımlar: Koşu boyunca güç toplamayı sağlar (10 dk.)
  • Koşu Sonrası Esneme: Hızlı ve kolay soğuma – esneme hareketleriyle doğru bir şekilde toparlanmanızı sağlar (5 dk.)

Fitbit Ionic adidas Edition akıllı saat beş güne varan uzun pil ömrü, GPS, PurePulse sürekli kalp atışı izleme, Run Detect, Auto-Pause ve Auto-Lap gibi ileri koşu özelliklerine sahip. Bunların yanında kardiyo fitness seviyesine (tahmini azami VO2) ve 50 metreye kadar suya dayanıklılığa sahip. Akıllı saat üzerinden Pandora radyo istasyonları ve Deezer çalma listeleriyle spor yaparken rahatça müzik de dinlenebiliyor. Fitbit Pay ile temassız ödeme, otomatik aktivite ve uyku takibi, Fitbit App Gallery’deki 400’den fazla uygulama da cabası.

Fitbit Ionic adidas edition, 28 Şubat’tan itibaren Fitbit.com ve bazı perakende satış sitelerinde 349.95 Euro fiyatla ön satışa sunulmakta. 19 Mart 2018’den itibaren de dünya çapındaki spor ve teknoloji mağazalarda yerini alacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.