btbilgi

Bu seneki Mobil Dünya Kongresi etkinliği bugün Barselona’da başladı. Tüm endüstri liderlerinin, en büyük markaların ve teknoloji şirketlerinin bir araya geldiği etkinlik 4 gün boyunca tonla duyuruya tanık olacak. Özellikle yapay zeka, mobil Nesnelerin İnterneti (IoT) ve 5G alanında önemli yeniliklerin sergileneceği Mobil Dünya Kongresi 2018’in takip edilmesi gereken noktalarını, Brandchannel sitesi aşağıdaki gibi listelemiş:

İnşaat makineleri üreten Caterpillar ilk akıllı telefonunu tanıtacak. 1.100 dolarlık Android işletim sistemli telefon, tahmin edebileceğiniz gibi sağlamlığı ile ön plana çıkacak.

Huawei firmasının ilk 5G çipseti duyuruldu ve etkinlikte ayrıntılı bilgiler gelecek. İlk kullanan cihazların arasında bir iPhone X rakip akıllı telefonu ve firmanın kendi MediaPad M5 tableti bulunuyor.

Intel 5G destekli yeni ikisi bir arada cihazlarını gösterecek. Katılımcılar cihazları firma standında inceleme şansı bulacaklar.

Nokia akıllı telefon markasının yeni sahibi HMD Global, Matrix filminden çok iyi hatırladığımız muz formlu 8110 telefonun ve birçok yeni modelin daha etkinlikte gösterileceğini açıkladı. Yeni modellerin arasında 1.000 dolarlık amiral gemisi Nokia 8 Sirocco da var.

Qualcomm her zamanki gibi mobil çipsetler ve işlemciler alanında liderliğini bırakmıyor. Mobil Dünya Kongresi boyunca firma 5G hakkındaki gelecek vizyonunu katılımcılara aktaracak.

Yeni S9 ve S9+ akıllı telefonlarını duyuran Samsung, etkinlikteki standında herkese bu cihazların gelişmiş kamera ve Artırılmış Gerçeklik özelliklerini gösterecek.

ABD’nin iletişim devlerinden Sprint, uçak yolcularına daha iyi kablosuz internet hizmeti verebilmek için yaratılan ‘Seamless Air Alliance’ı tanıtacak.

İspanyol telekom firması Telefonica 6 ülkede birden devreye girecek yapay zeka destekli dijital asistan servisi Aura’nın sesli komut becerilerini etkinlikte katılımcılara gösterecek.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.