btbilgi

Yakın geleceğin teknolojik ilerlemeleri, belli bir konuda uzman olsa bile tüm çalışanları etkileyecek. 2050 yılına kadar dünya çapında yaşanacak otomasyon dönüşümleri milyonlarca kişiyi işsiz bırakma potansiyeline sahip. Buna karşın çalışanlar kendilerini bu alanlarda eğiterek geleceğin iş gücüne ve alternatif mesleklerine uygun hale gelme şansına şimdiden sahip. Decoder Academy de bu noktada çalışanlara ve girişimcilere yardımcı olmak için kurulmuş.

Furkan ve Tuğkan Cengiz tarafından kurulan platform, kendini geliştirmek isteyen kişilere blokzinciri, bitcoin ve yapay zeka gibi günümüzün trend teknolojileri de dahil olmak üzere dijitalleşme, pazarlama, teknoloji ve girişimcilik gibi birçok konuda eğitim imkanı sunuyor. Ekosistem gelişimine katkıda bulunmak amacıyla, alanlarında uzman profesyoneller bir araya geliyor ve katılımcıların ihtiyaçları doğrultusunda özel eğitim seçenekleri veriyorlar.

Kurucuları yeni eğitim platformlarındaki hedeflerini şu sözlerle açıklıyor: “Decoder Academy olarak ‘merak edenleri’ seviyoruz. Kendini geliştirmek isteyen, daha fazla bilgiye sahip olmak ve dijital çağa adapte olmak isteyen herkese kapımız her zaman açık. Bununla birlikte halihazırda Askıda Ne Var Platformu ile yürüttüğümüz proje ile beraber üniversite öğrencilerini de eğitimlerimize ücretsiz davet ediyoruz. Üzerinde çalıştığımız projelerden bir diğeri gelirimizin bir kısmını acikacik.org platformu üstünden eğitim ile ilgili seçilmiş sivil toplum kuruluşlarına bağışlamak. Böylece eğitimden gelenin bir kısmını tekrar eğitimle ilgili sivil toplum kuruluşlarına yönlendirerek sosyal bir döngü oluşturmayı hedefliyoruz.”

Google’ın Global Stratejik İş Geliştirme Yöneticisi Barış Aksoy ile Dijital Pazarlama ve Strateji Uzmanı Can Sungur gibi önemli isimlerin verdiği eğitimler, çalışanların yeni beceriler kazanarak dijital dönüşüme adapte olmalarını sağlamak amacı güdüyor. Decoder Academy eğitimleri sayesinde yalnızca çalışanlar değil kurumlar da fayda sağlıyor. Çok yönlü çalışanlar, iş süreçlerinin daha hızlı işlemesine yardımcı olmakta. Akademinin eğitimleri ise Bomontiada ATÖLYE, Mittag, Workinton Maçka gibi şehirden ilham alınarak, konfor ruhunu iyi yansıtan mekanlarda gerçekleşiyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.