btbilgi

Katılım bankası Albaraka Türk’ün başta Fintech olmak üzere teknoloji alanındaki yenilikçi fikirlere hayat vermek için kurduğu Albaraka Garaj, girişimcilere güzel bir destek sunuyor. Girişimci Hızlandırma Merkezi Albaraka Garaj’ın Microsoft ile imzaladığı stratejik ortaklık anlaşması kapsamında Microsoft, Garaj girişimcilerine teknoloji ortağı olacak ve mentorluk verecek. Böylece Garaj’ın finansal teknoloji tabanlı iş fikirlerine ve projelere sahip girişimciler için sunduğu kuluçka ve hızlandırma operasyonları güçlenecek.

İşbirliğinin teknoloji ortaklığı ayağında Albaraka Garaj girişimcileri, Albaraka Türk’ün ana hesabı üzerinden kendi girişimleri için Microsoft Azure platformunu ücretsiz kullanacabilecekler. Girişimcilerin hepsine tanımlanacak kotalar sayesinde ücretsiz kullanım mümkün olacak. Bu sistemin alıştırma sürecinde Microsoft tarafından girişimlere teknik danışmanlık hizmeti de sunulacak. Ayrıca Microsoft konuşmacılarının katılacağı eğitim oturumları düzenlenecek.

Verilecek eğitimler arasında Microsoft teknik ekipleri ve yetkin iş ortakları tarafından aktarılan Teknik Eğitimler ve Microsoft Danışmanlık Azure Development desteği bulunmakta. Bunun dışında belirli aralıklarla chatbot, artırılmış gerçeklik (AR), blokzinciri, yapay zeka ve makine öğrenme konularında online ve yüz yüze eğitimler de planlanıyor. Stratejik ortaklığın mentorluk ayağında ise iş geliştirme ve teknik mentorluğun yanında hackathon’lar düzenlenmesi öngörülmüş.

Ana odak alanları Fintech, kitle fonlama, büyük veri, Nesnelerin İnterneti, ödeme sistemleri, blokzinciri, yapay zeka ve sigorta teknolojileri olan Albaraka Garaj ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi ve başvuru süreçlerini resmi sitesinde bulabilirsiniz.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.