btbilgi

Autobest ödülleri, her sene Avrupa’nın 31 ülkesinden otomotiv gazetecilerinin verdiği oylarla belirlenen, sektör açısından prestijli bir ödül. Bu ödüle layık bulunacak otomobil ödenen paranın karşılığında sunulan kalite, tasarım, konfor ve teknolojinin yanı sıra servis ve yedek parçaların bulunurluğu gibi 13 farklı kritere göre değerlendiriliyor. 2017 yılında yollara çıkan otomobiller arasından seçilen modeller arasından, Citroën C3 Aircross modeli bu seneki ödülü kapmayı başardı.

Bir otomobilin Autobest kazananı olması için, tüketiciler için “satın alınabilecek en avantajlı yeni otomobil” olma şartlarını karşılaması gerekiyor. Fiyat, satış sonrası, yedek parça bulunurluğu ve çok yönlülük kazanmak için en önemli kriterler olarak öne çıkarken, tasarım ve yeni teknolojiler de oylamada önemli kriterler. Toplamda 1.423 puan alarak en yakın rakibine 121 puan fark atan Citroën C3 Aircross, Autobest Endeksi’nde de yüzde 22.8 oranını yakalarak zirveye yerleşmiş.

Citroën C3 Aircross 4,15 metre uzunluğunda geniş hacimli, çok yönlü kullanıma sahip bir kompakt SUV. Segmentinin en yüksek sürüş pozisyonuna sahip araç büyük jantlara, ön ve arka tamponlarda koruyucu panellere sahip. Dört farklı tavan renk seçeneğine sahip olan C3 Aircross’ta toplam renk kombinasyonları 85’i, kabin opsiyonları da 5’i buluyor. Araçta segmentinde tek olan açılır panoramik cam tavan, sürücü yorgunluk uyarı ikazı, yokuş kalkış desteği ve Citroën Navigasyon gibi sürücü destek sistemleri bulunmakta.

Aracın benzinli PureTech ya da dizel BlueHDi motor seçenekleri var. 2015 ve 2016 yıllarında Uluslararası Yılın Motoru ödüllerini kazanmış olan turbo benzinli PureTech motor 110 beygir güce sahip. PureTech benzinli motorda EAT6 tam otomatik şanzıman sunuluyor. BlueHDi 100 BG dizel motor ise 5 ileri manuel şanzımanlı olarak sunuluyor. Her iki motor da Euro 6 normlarını karşılamakta. Autobest 2018’i kazanma başarısına ulaşarak bu alanda ikinci defa büyük ödülü kazanan Citroën, 2002 yılında C3 ile ilk defa Autobest seçilmiş.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.