btbilgi

Bu sene sekizincisi düzenlenecek olan “Go Green in the City” yarışması dünya çapında mühendislik ve işletme öğrencileri için önemli bir etkinlik olarak kabul edilmekte. Schneider Electric firmasının düzenlediği geçen seneki Go Green in the City yarışmasında 180 ülkedeki 3 bin üniversiteden yaklaşık 20 bin genç yer almış. Katılımcılarının yüzde 58’i kadınlardan oluşan yarışma, genç beyinlere rehberlik, ağ oluşturma, seyahat, nakit para ödülleri ve iş fırsatları gibi avantajlar sunmakta.

Gelecek 35 yıl içinde dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 70’i büyük şehirlerde yaşıyor olacak. Geleceğimizin merkezi haline gelecek şehirlerin daha akıllı, daha verimli ve daha temiz olmasına ihtiyaç var. Bu amaçla şehirlerde uygulanacak yaratıcı ve ekolojik teknoloji fikirlerine destek olan yarışmada, “sürdürülebilirlik ve kapsayıcılık” ve “sınır yok” konuları şimdiye dek en çok ilgi gören konular olmuş. 2018 yarışması için ise beş başlık belirlenmiş. Go Green in the City için konular “sınır yok”, “sürdürülebilirlik ve kapsayıcılık”, “dijital ekonomi”, “akıllı üretim ve tedarik zinciri” ile “siber güvenlik” olacak. Bu beş kategoriyle dijitalleşmeye daha fazla ağırlık verilmesi hedeflenmekte.

Son başvuru tarihi 1 Haziran 2018 olan Go Green in the City yarışmasına katılım şartları ve eleme süreci şu şekilde:

  • Takımlar, yarışmanın süresi boyunca aynı ülkede, akredite edilmiş bir işletme veya mühendislik okuluna devam eden iki öğrenciden oluşmalıdır.
  • Her ekip, Schneider Electric’in Çeşitlilik ve Katılımı teşvik ilkelerine uygun olarak en az bir kadın üye içermelidir.
  • Kısa listede yer alan tüm takımlar yaz boyunca, Avrupa, Kuzey Amerika, Çin, Hindistan, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Afrika ve Güney Amerika’da düzenlenecek yedi bölgesel yarı finalden birinde iş senaryoları üretmeleri için Schneider Electric uzmanlarından kılavuzluk alacaklar.
  • Yedi bölgesel birincinin her biri, üstün performans gösteren tamamı kadınlardan oluşan bir takım ve iki “joker kart” ekibi (yarı finalistlerden seçilen ekipler) ile birlikte final yarışmasına hazırlanmaya davet edilecekler.
  • İkinci kılavuzluk turunun ardından on takım, sonbaharda ABD’de (şehir daha sonra duyurulacaktır) yapılacak global finalde bir araya gelecek. İdari jüri tarafından seçilen global kazanan ekibe, kendi seçimlerine bağlı olarak dünya çapında, Schneider Electric ofislerinin bulunduğu iki bölgeye seyahatin ardından Schneider Electric’de kariyer yapma şansı verilecek.
Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.