btbilgi

Veri koruma ve yedekleme finanstan perakendeye, otomotivden telekomünikasyona kadar tüm sektörlerdeki irili ufaklı şirketler için hayati önem taşımakta. Bu alanda yeni bir ortaklığa giden Hewlett Packard Enterprise (HPE) ve Commvault, beraberce pazara kombine bir çözüm getiriyorlar. Anlaşma doğrultusunda Commvault, HPE firmasının yeni GreenLake yedekleme çözümünde yer alacak. Yeni paket sayesinde şirketler verilerini daha düşük maliyetlerle, daha basit ve daha hızlı koruyup yedekleyebilecek.

Commvault yazılımı HPE sunucu, depolama ve ağ teknolojileri ile entegre şekilde sunulacak. Bu çözüm bulut hizmetine benzer esnek fiyatlandırması sayesinde, şirketlerin her geçen gün büyüyen veri depolama ve koruma ihtiyacına hitap edecek. Şirketler artan kapasiteleri için devamlı artan yatırımlar yapmak yerine, esnek bir yazılım ve donanım çözümüne yönlenme şansı buluyor. Dönüşüm süreçlerinin minimum sürede gerçekleştirildiği hizmet kapsamında, veri yönetimi ve korumasında karşılaşılan uyumluluk sorunları da kolayca çözülebilecek.

HPE ve Commvault’dan ortak veri koruma ve yedekleme çözümü

HPE Pointnext Üst Düzey Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ana Pinczuk konuyla ilgili olarak “Yedeklemelerin tahsis edilmesi ve büyüyen veri hacminin yönetilmesi gibi kapasite planlamaları zaman zaman karmaşık süreçleri beraberinde getiriyor. Commvault ile yaptığımız işbirliği sayesinde karmaşık süreçler ortadan kalkacak. Şirketler eksiksiz bir yedekleme çözümüne kavuşacak. Kullandığın kadar öde modeli ile şirketler teknoloji ve yönetim hizmetlerini anlık olarak ölçümleyecek. Esnek hizmet modeli ile veri merkezlerinin kapasite ve güvenlik kontrolü saniyeler içerisinde gerçekleştirilip, ihtiyaç doğrultusunda daha büyük bir hizmet, hızlıca devreye alınabilecek” açıklamasını yapıyor.

Commvault Başkanı ve CEO’su N. Robert Hammer ise şu bilgileri verdi: “Commvault ve HPE’ın güçlerini birleştirdiği proje, müşterilerimizin yararına olacak. İş süreçlerinde yeni bir dönem başlatacağız. Hizmet verdiğimiz şirketlerin veri merkezlerini özel olarak geliştirilecek çözümlerle uçtan uca bir yedekleme hizmeti ile birleştireceğiz. Bu stratejik teknoloji ortaklığı doğrultusunda şirketler daha iyi veri erişimi, daha iyi veri koruması, iş sürekliliğine erişecek. Bu sayede BT çalışanları artan veri ihtiyacını düşünmek yerine, daha stratejik konulara odaklanacak. HPE ile yapılan bu iş birliği sayesinde, uyumluluktan kaynaklanan operasyonel maliyetler de azalacak.”

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.