btbilgi

YouTube’un gücünü yeni nesil kullanıcılar için açığa çıkaran yeni mobil uygulama YouTube Go, 2017’de öncelikle Hindistan’da kullanıma açılmıştı. Baştan sona sıfırdan geliştirilmiş bu uygulama, daha sonra Endonezya, Nijerya ve Tayland’ın da bulunduğu 14 ülkede daha devreye sokulmuştu. Şimdi ise uygulamanın kapsam alanı, Türkiye’nin de içinde bulunduğu toplamda 130 ülkeye yükselmiş durumda.

YouTube Go, bağlantı durumu ne olursa olsun daha verimli erişim ve veri kullanımı üzerinde daha fazla kontrol imkanı sağlamakta. Yaşadığımız yerde popüler videolar YouTube Go ana ekranında yer alıyor,  böylelikle arkadaşlarımız ve ailemizin ilgisini çekecek videoları daha kolay keşfedebiliyoruz. Bir video ile ilgili küçük resme tıklayarak önizleme yapabiliyor, ne hakkında olduğu konusunda daha fazla fikir edinip izleyip izlememe kararı verebiliyoruz. Daha sonra izlemek için cihazımıza da indirebiliriz. Ayrıca videoları izlerken ne kadar veri kullanacağımızı da karar verebiliyoruz. YouTube Go içindeki videoları yakınımızdaki aile üyeleri ve arkadaşlarımızla hiç veri kullanmadan paylaşmak da mümkün.

YouTube Go’nun ilk aşamada kullanıma girdiği ülkelerdeki kullanıcıların geri beslemeleri ile iyileştirilmiş bazı özellikler ise şu şekilde sıralanmış:

  • Artık videoları indirmek, izlemek veya paylaşmak istediğimizde temel ve standart çözünürlüklerin yanı sıra Yüksek Kalite de (HQ) tercih edilebilir.
  • Kullanıcıların daha güncel video önerileri talebi doğrultusunda, ana ekranda daha kişiselleştirilmiş içeriklere ulaşabileceğiz. Sevdiğimiz kanallara yeni videolar yüklendiğinde otomatik bilgi verilecek.
  • Video paylaşmayı herkes sever. Bu yüzden artık yakındakilerle paylaş özelliğine ana ekrandan daha kolay ulaşılabiliyor. Tek seferde birden çok video paylaşma seçeneği de uygulamaya eklenmiş durumda.
Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.