btbilgi

LG Electronics firması CES 2018’de geleceğin ağa bağlı akıllı mutfak vizyonunu ortaya koydu. Bu ürünlerin ilk örnekleri InstaView ThinQ buzdolabı, EasyClean fırın ve QuadWash bulaşık makinesi. Bu cihazlar teknoloji, yeni fikirler ve pratikliği birarada taşıyarak kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için tasarlanmış.

InstaView ThinQ buzdolabı üzerindeki 29 inçlik LCD ekran ile dikkat çekiyor. İstendiğinde webOS platformuyla bir bilgisayara dönüşen ekran ile yemek tarifleri almak, buzdolabındaki malzemelerden neler yapabileceğinizi öğrenmek ve Alexa aracılığı ile yemek hazırlarken sesli yönergelerle yardım almak mümkün. Tarifin belirlenmesiyle beraber buzdolabı, yemek tarifiyle ilgili pişirme ve zamanlama bilgilerini fırına iletiyor. Kullanıcılar Amazon, iHeartRadio ve diğer müzik servislerinde en sevdikleri şarkıları doğrudan InstaView ThinQ’da dinleyebiliyorlar. Akıllı Etiket özelliği kullanıcılara, buzdolabında saklanan yiyeceklerin etiketlerini ve son kullanma tarihlerini eklemelerine imkan tanıyor. Buzdolabı bir gıdanın zamanı dolmadan önce haber verebilmekte. Ayrıca kullanıcılar market alışverişleri sırasında, InstaView ThinQ’da yer alan geniş açılı PanoramaView kamera ile akıllı telefonları üzerinden buzdolabında yer alan yiyecek ve içecekleri kontrol edebiliyorlar.

EasyClean fırın ise kendisine iletilen tarif bilgisine kablosuz olarak erişebiliyor, önceden belirlenen bir saatte ve sıcaklıkta otomatik olarak ön ısıtmaya başlıyor. Fırın temizliğe ihtiyaç duyduğunda ev sahibinin akıllı telefonundaki uygulamasına bildirim gönderirken, sahip olduğu hidrofilik emaye kaplı yapısı sayesinde temizliği de kolaylaştırmakta. Üzerindeki aspiratör ve lamba ise ocağın kullanılmasıyla beraber otomatik olarak çalışmaya başlıyor.

Akıllı fırın hazırlanan tabağın bilgisini QuadWash bulaşık makinesine gönderiyor ve makine bu tabağa göre en uygun yıkama döngüsünü belirliyor. Örneğin sebze güvecinden daha yağlı bir tabak için, akıllı bulaşık makinesi daha sıcak su ile daha uzun bir çalışma döngüsü belirliyor. QuadWash teknolojisinde makinede dört adet çok fonksiyonlu püskürtme kolu bulunmakta. Hem EasyClean fırın hem de QuadWash bulaşık makinesinin işlevleri akıllı telefon uygulaması veya LG CLOi Hub Bot üzerinden takip edilebilmekte.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.