btbilgi

En büyük başarı potansiyeline sahip girişimcileri kürsel olarak destekleyecek yeni oluşum 3S Landing Pad duyuruldu. Bu oluşum StartersHub, küresel girişimcilik platformu Startupbootcamp ve beş üniversitenin bir araya gelerek oluşturduğu KOSGEB destekli uluslararası kuluçka merkezi Starcamp’in iş birliğiyle hayata geçirilmiş durumda. Dünyanın dört bir yanından seçilen başarılı girişimler, altı ay boyunca Silikon Vadisi’nde ağırlanıyor.

Farklı ülkelerde kendi pazarlarında gelir elde etmeye başlamış teknoloji startup’larının başvuru yapabildiği platform, başta Dijital Sağlık, Büyük Veri ve İş Analitikleri, Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi, Nesnelerin İnterneti (IoT), Seyahat ve Lojistik, Finansal Teknolojiler (FinTech) olmak üzere geniş bir sektör yelpazesinde faaliyet gösteren girişimlere destek oluyor. 3S Landing Pad’e seçilecek girişimlerin, global pazara açılma potansiyeline sahip bir ürün veya hizmet geliştirmiş olmaları ve mali açıdan ABD standartlarında iş yapabilir durumda bulunmaları gerekiyor.

3S Landing Pad için seçilen girişimler altı ay boyunca dünya startup ekosisteminin kalbinde çalışacak. Girişimler program boyunca StartersHub’dan 40 bin dolar finansal destek; programın sonunda da StartersHub ve ortaklarından 250 bin dolara kadar devam yatırımı ve Startupbootcamp aracılığıyla 250 bin dolar değerinde ayni katkı elde edecekler.

ABD pazarına erişim hakkı kazanan girişimciler, altı ay boyunca San Francisco’da 3S Landing Pad desteğiyle ABD pazarına uygun şekilde işini ölçeklendirme ve girişim sermayeleriyle (VC) tanışma imkanı bulan startup’lar, Ekim 2018’de düzenlenecek tanıtım günlerinde iş modellerini, ürün ve hizmetlerini ABD’nin en büyük şirketlerine birinci ağızdan anlatabilecekler.

Küresel ölçekli girişimlerin 20 Nisan 2018’e kadar başvuru yapabildikleri 3S Landing Pad için seçmeler 3-4 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirecek. İlgilenen girişimler 3slandingpad.org sitesinden başvuru yapabilirler

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.