btbilgi

CES 2018’de en yeni çözümlerini duyuran siber güvenlik firması McAfee, yakın dönemde yaşanan büyük ölçekli veri sızıntılarının ardından kullanıcıları korumak amacıyla kimlik hırsızlığı konusuna eğiliyor. ‘Kimlik Hırsızlığından Koruma’ (McAfee Identity Theft Protection) adını taşıyan çözüm, kullanıcılara kimliklerini korumak için proaktif bir yaklaşım getirmekte. D-Link ve Samsung iş birliğiyle hayata geçirilen yeni çözüm, McAfee’nin internete bağlı evler, mobil güvenlik ve kişisel gizlilik gibi alanlarda en önemli güvenlik ihtiyaçlarına yanıt vermesini sağlamakta.

Kimlik hırsızlığı tüm tüketiciler için önemli bir sorun teşkil etmekte. Yapılan araştırmalara göre ABD’li kullanıcıların üçte biri (yüzde 66) en çok endişe duyduğu suçun kimlik hırsızlığı olduğunu ifade etmekte. Fakat kimlik hırsızlığından koruma servislerine kayıtlı Amerikalıların oranı yüzde 37’yi geçmiyor. McAfee’nin sunduğu kişisel görüntüleme, finansal görüntüleme ve kurtarma araçları, dijital kimliklerini güvende tutmak isteyen kullanıcıları ihtiyaç duydukları araçlarla desteklemek için tasarlanmış.

McAfee Kimlik Hırsızlığından Koruma çözümünde aşağıdaki özellikler ön plana çıkartılmış:

Siber Görüntüleme: Online karaborsayı ve Dark Web’i tarayarak, kişisel bilgilerin risk altında olması durumunda kullanıcıyı uyarır.

Sosyal Güvenlik Numarası Takibi: Kullanıcının Sosyal Güvenlik Numarası ile ilişkilendirilmiş bilinen isimler ve adresleri raporlayarak, olası sahte kimlikleri ortaya çıkarır.

Kredi Görüntüleme: Kredi geçmişini baz alan raporlarla, kullanıcıları kredi notundaki değişikliklere karşı uyarır.

7 Gün 24 Saat Özel Müşteri Temsilcisi Desteği: Kullanıcılar doğru kredi kullanımından kimlik hırsızlığıyla mücadeleye kadar çeşitli konu başlıklarında sorulara yanıt verip kılavuzluk edebilen müşteri temsilcilere ulaşabilirler.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.