btbilgi

Acer firması CES 2018’de dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı olarak yeni Swift 7’yi lanse etti. Yalnızca 8,98 mm inceliğe sahip yeni Acer Swift 7 performanstan ödün vermeyen bir Intel Core i7 işlemci, tüm gün süren pil ömrü, güvenli bir 4G LTE bağlantısı, ultra taşınabilir tasarım ve Windows 10 işletim sistemini biraraya getiriyor.

Acer Swift 7 için en dikkat çeken nokta inceliği. Fakat diğer özellikleri bu cihazı tam anlamı ile bir mobil üs haline getirmekte. Kullanıcıların daima online kalmasını sağlayan dahili Intel XMM 4G LTE modemi, can sıkıcı kablosuz mobilite sorunlarını sorunlarını ortadan kaldırmayı hedefliyor. Swift 7’de Nano SIM kart girişine ek olarak, eSIM profillerinin indirilip aktivasyonu da mümkün. Satın aldığınız anda çalışmaya başlayabilmek için, bu ürünlerde pek görülmeyen bir internet paketi de yanında gelmekte. Bu paket sayesinde 48 ülkede bir ay boyunca geçerli 1 GB’a kadar ücretsiz veriye sahip bir Transatel hesabına sahip oluyorsunuz.

Bunun dışındaki teknik özellikler arasında 7’inci nesil Intel Core i7 işlemci desteği, 10 saate kadar batarya ömrü, 256 GB’lık PCIe SSD depolama kapasitesi, 8 GB’lık LPDDR3 bellek ve parmak izi okuyucusu ile Windows Hello hizmetine erişim bulunmakta. Acer Swift 7 yekpare alüminyum gövdeye ve 14 inç’lik yeni bir yüksek çözünürlüklü ekrana sahip. Bu ekran ile Full HD IPS görüntü kalitesi, canlı berraklık için Acer Color Intelligence özelliğine ve sağlamlık için Corning Gorilla Glass NBT dokunmatik özelliği geliyor. Cihazın klavyesi ise her türlü ortamda görev yapabilmek için arkadan ışıklandırılmış.

Acer Swift 7 modeli Kuzey Amerika’da Mart ayında 1,699 ABD dolarından başlayan fiyatlarla piyasada olacak. Ayrıca Avrupa, Orta Doğu ve Asya’da ise Nisan ayında 1,699 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.