btbilgi

Her yıl Las Vegas’da düzenlenen Consumer Electronics Show (CES) hep en ilginç ve yenilikçi ürünlerle dolup taşan bir etkinlik olur. Bu sene de CES 2018 etkinliğinde uçak kaçık tonla ürün vardı. Digital Trends bunların bazılarını bizim için aşağıdaki gibi seçmiş.

HiMiror Mini

Kendine bakmayı seven kadınlar için tasarlanmış bu akıllı ayna, Amazon Alexa dijital asistanını ve birçok faydalı özelliği dijital bir şekilde biraraya getiriyor. HiMirror yapay zeka analizi desteği ile cilt bakımınıza yardım ediyor, kıyafet seçmenizde öneriler veriyor ve bir makyaj uzmanı gibi destek oluyor. Arkasında imaj tanıma ve makine öğrenme teknolojileri yatan yenilikçi bir ürün.

Helite Hip’Air

Arabalarda hava yastıkları normal, bunlar kazsa durumunda kafanızı ve gövdenizi koruyorlar. Peki ya belinizi nasıl koruyacaksınız? Özellikle yaşlı veya belinden ameliyatlı kişilerin düşmelere ve görünmez kazalara karşı daha dikkatli olmaları gerekli. İşte Hip’Air isimli bu bel hava yastığı bu işe yaramakta. Düşme durumunu sensörleri ile saptayıp, 400 milisaniye içinde açılıyor, darbe durumunda yumuşak bir düşüş sağlıyor. Ayrıca tekrar tekrar kullanılabilmekte.

Kohler Veil Akıllı Klozet

Kohler firmasının akıllı klozeti, ünlü Japon markası Toto’nun lüks tuvalet ürünlerini aratmayacak. Bu akıllı klozette Siri, Alexa ve Google Assistant desteği bulunuyor. Otomatik bide kulanımı, kapak kaldırma/indirme, su kullanım kontrolü ve müzik çalma gibi yetenekleri var. Tuvalette oturmaktan çok sıkılıp klozetleri ile konuşmak isteyenler için ideal. CES 2018 ziyaretçileri bu ürünü birebir deneme şansı yakalamış.

Selfly Uçan Kamera Drone Kılıf

O bir kamera, o bir drone, o bir akıllı telefon kılıfı. Selfly aynı zamanda bunların hepsi. Bu kılıfın içinde istediğiniz zaman havalanıp, bir uçan selfie kamerasına dönüşen mini bir drone bulunmakta. Drone 13 megapiksellik kamerası ve 60 karelik 1080p video çekme özelliğiyle siz hizmet etmek için bekliyor olacak. Batarya tüketme süresi sadece 4 dakika ama herhalde 4 dakikada birkaç tane ideal selfie foto çekebilirsiniz, değil mi?

FoldiMate

Çamaşır katlama sanatının hevesli bir takipçisi değilseniz veya evinizde 7/24 çalışan bir hizmetçi yoksa bu iş çok sıkıcı hale gelebilir. Eğer ailenizin t-shirtlerini ve pantolonlarını katlamaktan sıkıldaysnız, bırakın bu işi bir robot yapsın. FoldiMate 40 parça çamaşırı birkaç dakikada otomatik şekilde katlayabiliyor. Çok büyük yatak örtüleri veya çorap, iç çamaşırı gibi küçük şeyler dışında neredeyse her boydaki her türlü kıyafeti katlama yeteneğine sahip.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.