btbilgi

Dijital sağlık cihazları üreten ABD kökenli Peloton firması, ağ bağlantılı akıllı sabit bisikletinden sonra CES 2018’de benzer bir ürün daha gösteriyor. Peloton Tread isimli koşu bandı istenirse hafif, istenirse de sıkı egzersizler için farklı kullanımlar sunmakta. Firma CEO’su John Foley evde yürüme ve koşmanın her zaman çok da eğlenceli olmadığını düşünmekte. Koşu bantlarının çoğu zaman ilk satın alındığı zamanki hevesle kullanılmadığının da farkındalar.

Peloton bu durumu koşu deneyimini değiştirerek farklılaştırmak niyetinde. Tasarladıkları Peloton Tread sadece çok sağlam bir koşu bandı değil; bunu içerik, yazılım ve programlama ve özelleşmiş deneyim ile birleştirerek yenilik sunuyorlar. Firma sırf bu cihazı geliştirmek için New York City’de bir stüdyo açmış. Çeşitli spor eğitmenleri, hatta askeri eğitmenlerle çalışmışlar. Bu sayede koşu bandı herkese uygun ve kişiselleştirilmiş programlar verebilmekte.

Cihaz donanım olarak etkileyici özelliklere sahip. Bant üzerinde saatte 20 kilometre hıza kadar çıkabiliyorsunuz. Bantın yükselme açısı maksimum 15 derece. Karbon-çelik alaşım gövdesi ve alüminyum-plastik birleşiminden oluşan özel bir koşu yüzeyi var. Üzerindeki dokunmatik 32 inç’lik 1080p HD ekran, 20W’lık soundbar ile birlikte her türlü kontrolü ve program içeriklerini size veriyor. Dışarıdan müzik bağlamak isterseniz Bluetooth erişim veya kablosuz kulaklıklar için bağlantı da var. WiFi özelliği ile ev sistemlerine eklenebiliyor, üzerindeki 5 MP’lik kamerası ile selfie bile çekebiliyorsunuz. Peloton Tread şu anda ABD’de 3 bin 995 dolara önsipariş edilebilmekte.

Fakat donanım artık bir koşu bandı satmak için yeterli değil. O yüzden de Peloton Tread spor programlarından istediğinizi seçip farklı yoğunluklarda egzersizlere başlayabilirsiniz. Sadece yürüme veya koşma değil, ağ bağlantılı yan aksesuarları ile farklı egzersiz türlerini de programa dahil etmek mümkün. Bu özel programların amacı, bir fitness merkezinde para karşılığı alacağınız özel spor danışmanlığı hizmetlerini ayağınıza getirmek. Böylece evde spor yapmak her zamankinden daha eğlenceli olacak.

Firma evinde spor yapmayı sevenlere 8 bin farklı streaming egzersiz dersi ve 600 bin aboneye sahip olmakla övünüyor. Ayrıca seneye yeni bir ağ bağlantılı akıllı egzersiz cihazı daha hazırladıkları haberini de vermişler. Bunu da en son aldıkları 325 milyon dolarlık E Serisi yatırım ile yapacaklar. Anlaşılan evde spor bile teknoloji sayesinde kabuk değiştirip yeni bir şeye dönüşmekte.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.