btbilgi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi, farklı sektörlerde kategorilerinin en iyilerini ödüllendirdi. Turkcell Teknoloji Ar-Ge Merkezi “Bilgisayar ve İletişim Sektörü” kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. Turkcell Müşteri Deneyimi ve Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Öztürk, ödül töreninde şirketi adına ödülü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’den aldı.

Öztürk ödülü aldıktan sonra şu açıklamayı yaptı: “Türkiye’nin teknolojide tüketen değil, üreten ülke olması için çalışmalarımızı sürdürdüğümüzü her fırsatta dile getiriyoruz. Ar-Ge çalışmalarımız bu anlayışın temelini oluşturuyor. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz 788 ulusal, 79 uluslararası patent başvurusuyla sektörümüzde lider konumdayız. Turkcell Teknoloji’de yılda 300’e yakın proje yapılıyor. Bu projeleri odak alanlarımıza göre konsolide edilmiş haliyle yaklaşık 50 civarında çerçeve projeye dönüştürüp Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza Ar-Ge Merkezi yükümlülüklerimiz kapsamında her yıl anlatıyoruz. Layık görüldüğümüz bu ödül, bizim için çalışmalarımızın meyvesi niteliğinde. Gurur duyuyoruz.”

Turkcell Ar-Ge merkezinde patent kültürünü de yaygınlaştırmayı hedefledemekte. Turkcell Teknoloji’nin giriş alanında bir patent duvarı inşa edilmiş. Bu duvarda sektöründe lider durumda bulunan Turkcell Teknoloji’nin tescillenen 300’ün üzerinde patent belgesi işaretli bulunuyor. Şirketin hedefi yenilikçi yaklaşımı ve teknolojik gelişmeler sayesinde özel sektörün itici gücü olmak. Ortaya çıkan ürün ve servislerle ‘İnsan Merkezli Akıllı Toplum’ dönüşümüne öncü katkı sağlamak da amaçlardan biri.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.