btbilgi

Türk Telekom’un şirket yöneticilerinin çeşitli alanlarda uzman firmalardan aldıkları eğitimler devam ediyor. Türkiye’nin en büyük kurumsal okul organizasyonlarından olan Türk Telekom Akademi, bu sefer de Nokia ile iş birliğine gitti. Oluşturulan eğitim programı “Geleceğin Teknolojileri” temalı oldu. Türk Telekom’un farklı birimlerinden yöneticiler, Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de bulunan Nokia Batvik Eğitim Merkezi’ne yolculuk yaptılar.

Gelecek teknolojileri eğitiminde yöneticiler Nesnelerin İnterneti, 5G teknolojisi, IP video, bulut teknolojileri, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik gibi geleceğe yön verecek teknolojileri deneyimleme fırsatı buldu. Türk Telekom yöneticileri eğitimler sırsında, mevcut altyapıda kullanılan teknolojilerin nasıl değiştiği ve bu teknolojilerin nasıl ilerlediği konusunda bilgiler edindiler. Ayrıca 5G teknolojisinin telekomünikasyon sektörüne sunduğu yeni hizmet fırsatları ve pazara ve iş stratejilerine etkisi, dijital video teknolojisinin geleceği gibi yenilikçi konular da ele alındı.

Katılımcılar eğitimlerde; Nokia Bell Laboratuvarları Gelecek X Mimarisi, AR/VR ve Oyun, Müşteri Servis Sağlayıcılar için IoT Fırsatları, Radyo Erişim Şebekeleri ve Çekirdek Şebekeler için Mobil Şebeke Çözümlerinin Evrimi, 5G’nin Ticarileştirilmesi, Optik Şebekeler Portföy Güncellemesi, IP Portföy Güncellemesi, IP Video, Sabit Erişimin Geleceği, Nokia Akıllı Telefonların Gelişimi, Nokia mSağlık Stratejisi ve Cihazları isimli sunumlara katılarak yeni trendler ve teknolojiler hakkında detaylı bilgi sahibi oldu.

Türk Telekom yöneticileri eğitim programı kapsamında Espoo şehrindeki Executive Experience Center’da yer alan demo alanında AirScale Radyo Erişimi ve IMS APIs LIVE ile Bağlamsal İletişim, Bulut Paket Çekirdeği ve IMPACT IoT Nesneleri Yönetim Platformu ile ilgili demolara da katıldılar.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.