btbilgi

Amazon Web Services (AWS) entegre medya hizmet paketi AWS Elemental Media Services’ı tanıttı. AWS Elemental video çözümlerini temel alan beş yeni bulut hizmeti, müşterilerin farklı platformlardaki izleyicilere en iyi video tecrübesini sağlamaları için lazım tüm araçları içeriyor. Video sağlayıcı kurumlar profesyonel özelliklere, görüntü kalitesine ve güvenilirliğe sahip canlı ve on-demand videolar yaratabilmekte.

Müşteriler AWS Yönetim Konsolu’nda birkaç tıklama ile özelleştirilmiş video uygulamaları oluşturabilirler. Büyük miktarlı ön yatırımlara gerek kalmıyor, sadece kullandıkları teknolojiler için ödeme yapıyorlar. Bu da proje implementasyonunu epey hızlandıran bir özellik. Bu şekilde günümüzün akıllı telefon, bilgisayarlar ve tabletler üzerinden video tüketen kitlesi için her türlü eğlence, spor, haber, eğitim, sosyalleşme veya kurumsal içeriğini oluşturmak mümkün.

AWS Elemental Media Services video veri merkezleri için pahalı ekipman alma ihtiyacını da ortadan kaldırmakta. Bu hizmetler, video yapım sürecinde alışılagelmiş karmaşık ve büyük efor gerektiren işlemleri otomatikleştiriyor. Tüketicinin elindeki her cihaza uygun, en iyi ve en güvenli video izleme deneyimi kolayca tasarlanabilir. Video sağlayıcı şirketler, kendilerine video yayın altyapısı oluşturmak ve bunların bakımını sağlamak yerine, sadece video içerikleri yaratmaya ve bulut üzerinde yayımlamaya odaklanabiliyorlar.

Yeni AWS Elemental Media Services çözümleri şu listede özetlenmiş:

  • MediaConvert: On-demand video içeriğini yüksek kalitede video kod çevrimi ve TV yayını düzeyinde özelliklerle, neredeyse tüm aygıtlarda yayımlamak üzere formatlama ve sıkıştırma.
  • MediaLive: Televizyonlar veya bağlı cihazlar için TV yayını kalitesinde canlı videolar kodlama. Televizyon kanallarını veya canlı yayınları izleyenlere güvenilir şekilde aktarım.
  • MediaPackage: Canlı video akışlarının, zengin kayıttan yürütme özellikleriyle internete bağlı cihazlara aktarım için hazırlanması ve depolanması.
  • MediaStore: Ortam için optimize edilmiş yüksek performanslı bellekten video yayımlama.
  • MediaTailor: İzleyici etkileşimini ve kazancı artırmak için, kaliteden ödün vermeden videolara hedefli reklamlar ekleme.
Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.