btbilgi

Ulusal ve uluslararası ölçekte engellilere özel ürün, teknoloji ya da hizmet sunan kuruluşları bir araya getirecek olan EYAFEXPO’17 fuarı 30 Kasım’da başlıyor. Yeni teknolojilere ev sahipliği yapan fuarın bu yıl en dikkat çekecek ürünlerinden biri, az gören bireylerin daha iyi görmesini sağlamak üzere geliştirilmiş bir teknoloji olan eSight.

eSight, az gören bireyler için geliştirilmiş bir çözüm. Gözlük formunda hazırlanan eSight, bünyesinde bir HD video kamera ile iki adet OLED ekran barındırıyor ve beraberinde özel bir kontrol ünitesi ile geliyor. Kişilerin baktıkları noktaları kayıt altına alan HD kamera, bu video görüntüsünü kontrol ünitesine gönderiyor ve seçilen kişisel ayalar ile özel algoritmalar doğrultusunda işlenen bu görüntü bu kez ekran üzerine getiriliyor. Sonuç olarak her zaman net bir okuma ve izleme performansı elde edilmiş oluyor. Farklı renk, yakınlaşma ve kontrast ayarlamalarına izin veren kontrol ünitesi, isteğe bağlı olarak aktarılan görüntünün dondurulmasını da sağlayabiliyor.

eSight çeşitli görme bozuklukları ve her gün çözüm aramaya devam edilen pek çok hastalık için çalışıyor. Bu rahatsızlıklar Maküla Dejenerasyonu, Diyabetik Retinopati, Stargardt Hastalığı, Oküler Albinizm, Optik Atrofi, Optik Sinir Hipoplazisi, Kon-Rod Distrofisi, Nistagmus, Glokom ve Prematüre Retinopatisi olarak listelenmiş.

Engelsiz Yaşam Fuarı EYAFEXPO, 30 Kasım’da İstanbul Fuar Merkezi 11. Hol’de başlayacak ve 03 Aralık’a kadar sürecek. Fuarda engelli ve bakıma muhtaç kişilerin yaşam kalitesini arttıracak yüzlerce ürün sergilenecek. Daha fazla bilgi için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.