btbilgi

WeWork girişimci, serbest çalışan, startuplar, küçük işletmeler ve büyük işletmeler için ortak çalışma alanları, teknoloji alt kültürü toplulukları ve hizmetleri sağlayan bir Amerikan şirketi. Girişimcilik ekosistemine büyük katkılar sağlayan bu firma şimdi eğitim konusunda da önemli bir adım atıyor. Firma ‘WeGrow’ ismindeki kendi özel eğitim kurumunu kurmaya hazırlanmakta. WeGrow için hedef bugünün çocuklarını zeki, girişimci ve yaratıcı bir program ile besleyerek geleceğe hazırlamak.

WeWork bu amaçla ilk pilot programını yedi çocuk ile kendi New York merkezlerinde gerçekleştirmekte. Yaşları 5 ile 8 arasında değişen bu çocuklar normal okulları haricinde şirket yöneticileri ve uzmanlarından çeşitli ek dersler alıyorlar. Mesela WeGrow’un arz ve talep konusu derslerini WeWork CEO’su Adam Neumann kendi ofisinde veriyor. Çocuklar haftada bir gün bir çiftliğe gidiyor, hem oradaki yaşamı öğreniyor hem de kendi işlerini geliştirmek için ipuçları alıyorlar.

Bu yeniliğin çıkış noktası ise WeWork çalışanlarının kendi çocuklarının büyüme sürecinde yaşadıkları olmuş. Günümüzdeki çocukların ne kadar tutkulu, yaratıcı, yapıcı ve yetenekli olduklarını gördükçe, bu özelliklerini desteklemek için ne yapabileceklerini düşünmeye başlamışlar. Şirket çalışanları kendi çocuklarını insancıl, çevreci, girişimci ve sanatçı olarak yetiştirme istekleri bu okul fikrinin ortaya çıkmasına önayak olmuş.

Firma ilk WeGrow okulunu yine bir ofis ortamında hazırlayacak. Fakat planlar arasında yakın gelecekte çocukların yaratıcılıklarını tetikleyecek ortamlar ve dersler sunmak var. İlk açılacak okul Chelsea’de olacak ve 3 ile 9 yaş arasından çocukları kabul edecek. Bir sonraki sene ise 2 yaştan itibaren çocuklar da okula girebilecek. Okula katkıda bulunmak isteyen toplulukların, bireylerin, eğitmenlerin ve WeWork çalışanlarının hepsi değerlendirmeye alınacak. Okulda farklı üyelik ve burs programları da sunulacakmış.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.