btbilgi

Havayolu firmaları arasında yolculara lüks hizmetler sunma konusunda en iddialı şirketlerden biri Emirates. Özellikle de birinci sınıf yolculara hayal bile edemeyecekleri şeyleri verebiliyorlar. Dubai Hava Fuarı’nda tanıttıkları yeni lüks birinci sınıf yolcu kabini de bunlardan biri. Mercedes-Benz S-Class’dan esinlenerek tasarlanmış bu kabin, uçak yolculuğunu bambaşka bir şeye dönüştürüyor.

Havadaki eviniz: Yeni Emirates lüks birinci sınıf kabinleri

Bu kabinler şimdiye kadar bir uçakta görülmüş en konforlu ve prestijli koltuklar olabilir. Çünkü bunlar birer koltuk değil, aynı size özel tren kabinleri gibi. Aralık ayında ilk kez firmanın yeni Boeing 777 uçaklarında kullanılmaya başlanacak kabinlerde yok yok. Yolcunun rahatı düşünülerek hazırlanmış geniş gerçek deri koltuk, ileri teknolojik öğelerle bezenmiş bir deneyim ve keyfinize göre değişebilen renkli ışıklandırma sistemi gibi konforlar sizi karşılıyor.

Havadaki eviniz: Yeni Emirates lüks birinci sınıf kabinleri

Kabindeki kocaman koltuk tam yatan bir konuma geçebiliyor ve firmanın “sıfır yer çekimi” diye adlandırdığı bir rahatlık sunuyor. Önünüzdeki 32 inç’lik HD ekranda 2 bin 500 kanaldan yayın, istediğiniz filmi izleme veya müzik dinleme fonksiyonları mevcut. Eğer uçağın sesini duymak istemezseniz, Bowers & Wilkins tarafından geliştirilmiş özel ses maskeleme özellikli kulaklıklar da emrinize amade olacak. Kabinlerde kalanlar uyuyacakları zaman özel tasarlanmış Hydra Active pijamalar ve Bulgari marka malzemelerden faydalanacak.

İlginç bir özellik olarak, kabinlerin hepsinde uçağın dışını gösteren pencereler bulunmakta. Kabinin uçağın ortasında olduğunu ve dış yüzeyi ile fiziksel bağlantısı bulunmadığını düşünürseniz, konu daha da ilginç oluyor. Çünkü bu kabinlerdeki tüm pencereler, aslında uçağın dışından kamera ile alınan görüntülerin gerçek zamanlı yansıtıldığı sanal pencereler, yani hepsi birer ekran.

Kabinler yaklaşık 4 metrekarelik alanlardan oluşuyor, inşaları ise Emirates firmasına birkaç milyon dolara mal olmuş. Yani biletlerin ucuz olmayacağını tahmin edebilirsiniz. Dubai ile Cenevre arasında başlayacak uçuşlarda sunulacak bu kabinlerde yolculuk yapmak yaklaşık 7 bin 700 dolara mal olacak. Bu da aynı hattaki standart bir ekonomi koltuğunun 10 katına denk düşüyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.