btbilgi

Online ödeme devi PayPal daha önce başka firmaların yapmaya çalıştığı ama birçoğunun başarılı olamadığı bir yöntemi deniyor. Money Pools ismindeki platform ile PayPal kullanıcıları çeşitli fonlama grupları oluşturabiliyor. Bu gruplarda toplanan paralar bağış olarak aktarılabiliyor, belli bir şeyin satın alınmasına sebep olabiliyor. Veya bir arkadaş için doğum günü fonu toplanabilir.

Money Pools’u geliştiren ekip bu işe yabancı değilmiş. Airbnb’nin satın alıp sonra da dağıttığı Tilt isimli platform aynı bu işe yaramaktaydı. Kapatılmasından sonra plaform üzerinde çalışan kişiler kendilerini bir boşlukta bulmuşlar. Neyse ki PayPal duruma el koymuş ve bu yeni fonlama sistemini oturtmuş. Dev bir online ödeme servisi altında böyle bir hizmetin bulunması, Airbnb’nin altında bulunmasındansa kulağa çok daha mantıklı geliyor.

PayPal bu servisi ilk aşamada ABD, Almanya, Avusturalya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, İtalya, İspanya, İsveç, İsviçre, Kanada, Norveç ve Polonya, olmak üzere 16 ülkede devreye alıyor. Bu ülkelerdeki PayPal kullanıcıları açacakları veya katılacakları Money Pools gruplarına istedikleri gibi para aktarabilecekler. Ayrıca hesaplara bağlı kredi kartı, banka kartı gibi bir başka kaynaktan da para aktarılabilecek. Ama her zamanki gibi bu tür kaynakalrdan ödeme yaparsanız PayPal’ın standart payını da ödeyeceksiniz.

Bir Money Pools grubu açınca istediğiniz gibi özelleştirebilir, resimler veya fotolar ekleyebilirsiniz. Gruba para aktaranlar gizli kalabilir veya herkese açık listelenebilir. Eğer bir kampanya için açtıysanız, grubunuzu sosyal medya linkleri ile duyurabilirsiniz. Buna benzer servisler var ama genelde belli amaçlara yönelik oldukları için sınırlamaları bulunabiliyor. PayPal’ın çözümü ise her amaca hitap eden genel bir çözüm olarak dikkat çekmekte. Aynı zamanda firmanın büyümesi ve erişimini artırması için de iyi bir yöntem olarak görülebilir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.