btbilgi

Cisco ve Google Cloud’dan yapılan yeni bir açıklama, markaların beraberce yeni bir hibrit bulut çözümü üzerine çalıştıklarını duyuruyor. Bu çözüm, uygulama ve hizmetlerin hem sunucu üzerinde hem de Google Cloud platformunda kurulumunun ve yönetiminin kolaylaşmasını sağlayacak. Böylece şirketler bir yandan iş akışlarını yürütüp, güvenliğini sağlayıp, denetlerken; bir yandan da var olan yatırımlarını optimize etme ve buluta geçişlerini kolayca planlama fırsatı bulacaklar.

Yeni hibrit bulut çözümünde müşteriler servis sağlayıcıya bağlı kalmama şansı yakalıyorlar. Yeni uygulamalar istenirse bulutta veya sunucu üzerinde geliştirilebilecek. Her iki ortamda da aynı geliştirici araçları, uygulama platformu ve yapılandırma ayarları bulunacak. Çözümün 2018 yılının ilk yarısında belirli sayıdaki müşteriye sunulması ve sonrasında tüm müşterilere açılması planlanmakta.

Cisco ve Google Cloud hibrit bulut çözümünün öne çıkan unsurları aşağıdaki gibi listelenmiş:

  • İdare ve yönetim: Kaynakların, uygulamaların ve hizmetlerin hibrit ortamlarda politika tabanlı Kubernetes orkestrasyonu ve yaşam döngüsü yönetimi.
  • Ağ düzenleme: Birden fazla sunucu bazlı ve bulut çevresinde gelişmiş ağ politikası ve konfigürasyonu.
  • Güvenlik: Gelişmiş güvenlik politikası ve uygulama davranışlarını gözleme.
  • Görünürlük ve kontrol: Gerçek zamanlı ağ ve uygulama performans gözetimi ve otomasyonu.
  • Buluta hazır altyapı: Hem var olan uygulamayı hem de bulut kaynaklı Kubernetes çevrelerini destekleyen hiper- birleşmiş platform.
  • Istio ile hizmet yönetimi: Açık kaynaklı çözüm mikro hizmetlere bağlanmak, yönetmek ve izlemek için tek bir yol sağlıyor.
  • API yönetimi: Google’ın Apigee API yönetimi sunucu üzerindeki mevcut iş yükünün API’lar aracılığı ile buluta bağlanmasını sağlar.
  • Geliştiriciler için hazır: Cisco’nun DevNet Geliştirici Merkezi bulut ve sunucu bazlı geliştiricilerin hibrit ortamlarda kodlaması için gerekli araç ve kaynakları sağlar.
  • Destek – çözüm için ortak koordineli teknik destek.
Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.