btbilgi

Sosyal medya platformları ardı ardına özellikler ekleyerek kullanıcılarını memnun tutmaya uğraşıyorlar. Bunların en popülerlerinden olan Instagram da yeni özelliği ‘Go Live With a Friend’i resmi olarak kullanıma açtı. Bu özellik ilk olarak Ağustos’ta test edilmeye başlanmıştı. Şimdi de ‘canlı yayına bir arkadaş davet etme’ özelliğinin kullanıma hazır olduğu duyuruldu.

Canlı yayın yapmak şu anda internet üzerindeki en dikkat çekici aktivitelerden biri. Ama hayatının bir kısmını canlı yayın ile tüm dünya ile paylaşmak herkesin harcı değil. Bunun denemek isteyenler bazen çok stresli oluyor veya ilginç birşeyler sunamayabiliyorlar. Kimsenin izlemediği sıkıcı bir canlı yayın da kimseye yaramıyor. İşte Instagram bunu düşünerek canlı yayın yapmak isteyenlerin işini, stresi (ve aynı zamanda eğlenceyi) paylaştırarak biraz da kolaylaştırmayı planlamış.

Instagram bu amaçla canlı yayın özelliğine bir arkadaşla beraber yayın yapma güncellemesini getirdi. Bu yeni özellik ile insanlar, bir arkadaşlarını davet ederek ortak canlı yayın yapabilecek, hatta geçtiğimiz ay sunulan yüz filtreleriyle eş zamanlı olarak oynayabilecekler. Ortak canlı yayın ile isterseniz takipçilerinize önemli anlarınızı paylaşın, isterseniz bir arkadaşınızla beraber film yorumu yapın veya yanyanaymış gibi ders çalışın.

Ortak canlı yayına birini davet edebilmek için o kişinin canlı yayını hali hazırda izliyor olması gerekiyor. İzleyiciler arasından seçilen kişi daveti kabul ettiğinde ekran ikiye bölünüyor ve ortak yayın başlıyor. İstediğiniz zaman misafirinizi canlı yayından çıkartıp başka birini yayına alabiliyorsunuz. Veya canlı yayın ortağınız yayını kendi bırakabiliyor.

Instagram kullanıcıları artık ortak canlı yayın yapabilecek

Yayın bittiğinde videonuzu ‘Hikayeler’ kısmına ekleyip daha ssonra da seyredilmesini sağlayabilir veya direk silebilirsiniz. Hikayeler sayfasındaki kullanıcı listesinde üstüste iki ikonlu bir kullanıcı görürseniz, o kullanıcı bir arkadaşı ile ortak canlı yayın yapıyor demektir. İkona tıklayıp izlemeye başlamanız da mümkün.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.