btbilgi

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan Blockchain Summit İstanbul etkinliği, hızla popülerleşen blokzincirine olan farkındalığı artırmak için ilk kez düzenlenecek. Organizatör Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği (BLASEA) bu etkinliği 23 Kasım tarihinde Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirecek. Zirvenin ana teması ise ‘GELECEK’ olacak.

Zirvede blokzincirinin geleceği, Türkiye’de bu teknolojiyi geliştirecek atılacak adımlar ve geleceğe bugünden nasıl uyum sağlanabileceği gibi mevzuat çalışmalarına yön verecek fikirler ele alınacak. Ayrıca Türkiye’de blokzinciri ve kriptoparanın durumu, blokzinciri teknolojisi ve ödeme sektörünün dönüşümü, kriptopara üzerine düzenleyici yapı, sanayide teknolojik gelişmeler, ICO’ların yükselişi ve finansal blokzinciri sistemi de konuşulacak.

Blockchain Summit İstanbul’da 28 farklı konuda sektörden 20 konuşmacı biraraya gelecek. Zirveye blokzinciri teknolojisinin sağlayıcıları, kriptopara borsaları, kriptopara cüzdan siteleri, bankalar ve finansal kurumlar, finansal teknoloji şirketleri, yasal uzmanlar, kriptopara madencileri ve yatırım uzmanlarının katılımı bekleniyor. Bunun dışında teknoloji alanında yatırım yapan yerli ve yabancı pek çok markadan önemli isimlerin de katılacağı da rapor edilmiş.

Blockchain Summit etkinliği hakkında bilgi veren Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı Av. Kadir Kurtuluş, “Kripto paranın arka planındaki teknoloji olan Blockchain, merkezi bir kontrolü olmayan dağıtık veri tabanıdır. Blockchain’i Bitcoin ile ilgili olarak gerçekleştirilen, tüm Bitcoin işlemlerini kayıt altına alan bir kayıt defteri olarak düşünebiliriz. Blockchain sistemi kullanıcılarına güvenilir bir ortam sunarak dijital bağlamdaki işlemlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor. Bu sistemin ilerleyen yıllarda kamu kurum ve kuruluşlarında, tüm bankalarda ve hatta oy sistemlerinde bile aktif olarak kullanılacağını öngörüyoruz” açıklamasını yaptı.

Kurtuluş dernek olarak bu sistemi Türkiye’ye tanıtmak ve kullanımını yaygınlaştırmak hedefiyle yola çıktıklarını ifade ediyor. Blockchain Summit İstanbul’da hem blokzincirinin detaylı tanıtımı yapılacak, hem de dünyada bu teknolojinin nasıl kullanıldığı ve Türkiye’de bu süreçte neler yapılabileceği ele alınacak. Kurtuluş sözlerine “Dernek olarak Türkiye’de ilk kez böyle bir zirve gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Etkinliğimize tüm teknoloji şirketlerini, Blockchain konusunu merak eden ve daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen herkesi bekliyoruz” şeklinde son verdi.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.