btbilgi

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından bu yıl Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) hızlandırma programının 13’üncüsü gerçekleştirildi. 14 Ekim Cumartesi günü düzenlenen YFYİ DemoDay etkinliğinde 22 startup fikirlerini ve projelerini anlattı. Startup firmalar 3 dakikada jüriyi ve izleyicileri bilgilendirdi.

Yeni Fikirler Yeni İşler 2017 DemoDay’de kazanan startuplar

Yapılan değerlendirmeler sonrasında Yeni Fikirler Yeni İşler programının Ana Sponsoru olan Elginkan Vakfı, delindiği zaman kendini kapatarak yakıtın dışarı akmasını engelleyen kaplama projesi ile Buyan ekibine “Elginkan Vakfı Büyük Ödülü”nü ve 100 bin TL’lik büyük ödülü verdi. 6 bin 874 kişinin oy verdiği “Halk Oylaması Ödülü” ise restoranları daha verimli, uzun süre kazanç elde edebilen ve mutlu müşterilere sahip restoranlara dönüştürmeyi hedefleyen projesi ile Restearn ekibi kazandı.

Yeni Fikirler Yeni İşler 2017 DemoDay’de kazanan startuplar

Bu önemli iki ödülün yanı sıra, startuplar etkinliğin sponsorları tarafından da ödüllere layık bulundu. Farklı kategorilerde ödül kazanan ekipler ve projeleri ise aşağıda:

  • 3D3 TEKNOLOJİ ve Mikro Biyosistemler / IE Business School Özel Ödülü
  • Icaked / Btech Prototipleme Özel Ödülü
  • Icaked, Comind ve Peerket / Onedio Reklam Desteği Özel Ödülü
  • Seyisco / KoçSistem Özel Ödülü
  • Seyisco / Elginkan Vakfı Uluslararası Program Katılım Ödülü
  • Pyronome / Savunma Sanayii Müsteşarlığı Ödülü
  • Kuantek / TEB Ödülü
  • Mikro Biyosistemler / ASO Ödülü
  • 3D3 TEKNOLOJİ / OSTİM Ödülü

ODTÜ TEKNOKENT’in Hızlandırma ve Yatırım Şirketi Growth Circuit tarafından yatırım almaya hak kazanan startuplar ise Icaked, Peerket, Restearn, Seyisco, Trendoline, Comind ve Webgazer olarak açıklandı. Yeni Fikirler Yeni İşler hızlandırma programı bugüne kadar 200’ün üzerinde teknoloji şirketinin kurulmasına fırsat sağlamış. Bu şirketlerin yüzde 20’si akademisyenlerin araştırmalarını ekonomik değere dönüştürmek amacıyla kurdukları şirketler olarak belirtiliyor.

YFYİ 2017 DemoDay’e katılan tüm ekiplerin video tanıtımlarını aşağıdaki YouTube izleme listesinden görebilirsiniz.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.