btbilgi

Amazon yavaş yavaş herşeyin satılabildiği bir platform olma yolunda ilerliyor. Dev oline perakende sitesine en son eklenen ürün, konteyner içine inşa edilmiş prefabrik bir ev. Bu evler MODS International tarafından üretilmekte. ABD, Wisconsin kökenli firma ‘Tiny Home’ adını verdikleri evleri, basit yaşam ve pratik bir ev hayal edenler için tasarlamışlar.

Bu ürün firmanın portföyündeki en küçük portatif ev ve yaklaşık 36 bin dolarlık bir fiyatı var. Tiny Home büyük ihtimalle Amazon üzerindeki kredi kartı ile hemen satın alabileceğiniz en büyük ürün olabilir. Tabi ki bir ev satın alıyorsunuz, yani Amazon Prime üyesi olup da birkaç saat içinde teslim edilmesini veya ücretsiz kargolanmasını bekleyemezsiniz. Bu evlerin kargo ücreti evin onda biri kadar, yaklaşık 3 bin 700 dolar.

Amazon üzerinden artık prefabrik ev bile satın alabilirsiniz

30 metrekarelik Tiny Home komple döşeli şekilde size teslim ediliyor. İçinde yatak odası, duş, tuvalet, küçük bir mutfak ve oturma bölümü var. Konteynerin bir ucunda bahçeye açılacak çiftli bir giriş kapısı bulunuyor. Konteyner içinde olduğuna aldanmayın, ev her türlü dış elektrik/su bağlantısına ve kanalizasyon sistemine uyumlu altyapı ile geliyor. Firma dış izolasyon konusunda iddialı, ayrıca evde klima ve ısıtma sistemi de bulunmakta.

Amazon üzerinden artık prefabrik ev bile satın alabilirsiniz

Mesele Amazon’dan bir konteyner ev satın almak değil, bu tuhaf görünümlü yapıyı bahçenize yerleştirip komşularınızın şikayetlerine hazır olmak. Çoğu mahalle böyle fütüristik ve biçimsiz bir evi her gün görmek istemeyebilir. Fakat konteynerlerle yapılan yenilikçi şeyleri düşündükçe, bu akımın kısa süre içinde sona ermek bir yana artarak genişleyeceğini tahmin ediyoruz. Bu türden küçük evlerin taşınması kolay, çevreye verdiği zarar düşük, uygun fiyatlı ve mobilya için ekstra harcama yapmanıza çoğunlukla gerek kalmıyor. Ayrıca ömrünü doldurmuş konteynerlerin geri dönüşümü için de harika bir fırsat. Basit bir hayat özleyenler için ideal denilebilir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.