btbilgi

Bu gemi teknik olarak bir ‘gemi’ ama onun dışında herhangi bir kategoriye sokmak çok zor. Bu bir süperyat, bir otel ve bir spa merkezi. Geleneksel bir gemi gibi değil, deniz üzerinde duran lüks bir tesis gibi tasarlanmış. Yat üreticisi Sinot firmasının en son ürünü Sinot Nature ziyaretçilerine sakinlik, huzur ve inanılmaz bir konfor sunuyor. Gemide tonla eğlenceli şey de var ama hiçbiri pazarlamasında öne çıkartılmamış.

Sinot Nature: Bir gemi değil, yüzen bir otel ve spa merkezi

Sander Sinot tarafından kurulmuş ‘Sinot Exclusive Yacht Design’ firmasının vizyonu, tasarımlarında doğal ışıklandırma, geniş alanlar, konfor ve bir gemide olmaması gereken lüks mobilyalar üzerine. Sinot Nature ise henüz konsept aşamasında ama firma gemiyi Monako Yat Fuarı’nda tanıttı bile. Gemi 120 metre uzunluğunda, 15,4 metre genişlikte dört katlı güverteye sahip. Geminin en etkileyici alanı herhalde 900 metrekarelik panaroma güvertesi olsa gerek. Diğer ilginç alanlar arasında klima kontrollü bir bahçe, bir beach club ve tekne sahibinin odasından çıkan yıldız gözlem balkonu var.

Lüks iç alanlarla da bitmiyor. Denizde ve kıyıda aktiviteler için bir adet 10 metrelik Limo teknesi, bir adet 10 metrelik Sport teknesi, bir adet lüks teknesi, iki ekip teknesi ve 8 jet-ski aracı bulunmakta. Sinot Nature’ın brüt ağırlığı 4 bin 950 ton. 18 misafir ve yaklaşık 50 kişilik mürettebat barındıracak büyüklükte. 18 misafir gemi sahibinin süiti, iki adet VIP süiti ve altı adet misafir süitinde konaklama imkanına sahip.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.