btbilgi

Akbank LAB İnovasyon Merkezi ve Akbank Bireysel Bankacılık iş birliğiyle 29 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen  “Code: Parasal Konular” hackathonunda, 140’tan fazla grup ve bireysel başvuru arasından seçilen 30 ekip karşı karşıya geldi. Fintech odaklı etkinlikte yarışmacılar 48 saat boyunca harcamalardan tasarrufa, alışverişten birikime, gelir yönetiminden gelecek planına tüm bireysel bankacılık ihtiyaçlarını karşılayacak yeni dijital çözümler üzerine çalıştı.

Yarışmanın jürisini Akbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Arif İsfendiyaroğlu ve Direkt Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ulutaş, Mastercard Türkiye ve Azerbeycan Genel Müdürü Yasemin Bedir, Doğuş Teknoloji Genel Müdürü İlker Kuruöz, Bilişim ve Teknoloji yazarı ve gazeteci Serdar Kuzuloğlu, BKM Genel Müdürü Soner Canko, İyzico Teknoloji Direktörü Hakan Erdoğan, Fintech İstanbul ve Startupswatch kurucu ortağı İhsan Elgin, Google Ülke Direktörü Bülent Hiçsönmez ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Aygören oluşturdu.

30 bin TL tutarındaki birincilik ödülünü Türerkan İnce, Tuğkan Kibar ve Ayberk Adsız’dan oluşan “Bam Bam Bam” ekibi kazandı. Melih Efeoğlu, Hasbi Sevinç ve Tahsincan Baldırcı “HMTC” ekibi ve Özer Batu Kargılı, Semih Aslan Sağlamol ve Beliz Yavaş’tan oluşan “BSBTECH” ekipleri ise başarı ödülü olarak 15’er bin TL kazandı.

2017 başında küresel danışmanlar öncülüğünde Direkt Bankacılık iş birimi altında kurulan Akbank LAB, Dünya’daki gelişmeleri yakından takip ederek, Akbank’ın Türkiye ve Dünya’da fintech alanında öncü adımlar atabilmesi için baştan sona destek veren yepyeni bir organizasyon. Yenilikçi fikirlerin bulunmasından, geliştirilmesine ve iş ortaklıklarının kurulmasına kadar yeniliklerin bankaya kazandırılması sürecinde bir çok alanda aktif rol alıyor. Akbank Lab Hackhathonu yeni fikirlerin Akbank’a kazandırılmasında vazgeçilmez bir parça olarak görüyor, bundan sonra da farklı alanlarda hackathonlar düzenlemeye devam edecek.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.