btbilgi

Tüm dünyada yükselişi ve düşüşleri ile odak noktasında bulunan kriptopara Bitcoin sonunda emlak piyasasına da girdi. Bilkent, İncek, Çayyolu, Ümitköy, Beysukent mahalleleri ve üniversitelere yakın inşa edilen yeni MiaVita Beytepe projesi, Türkiye’de ilk defa uygulanacak olan bir proje ile dikkat çekiyor. MiaVita’daki daireler, yeni çağın sanal para birimi olarak kabul gören Bitcoin ile satın alınabilecek.

Özellikle Bitcoin ile ödeme yaparak konut ve işyeri satın alınması, kriptopara piyasası ile ilgilenenler ve sisteme yeni dahil olanlar için çok yenilikçi bir fikir. Kriptopara sahiplerinin kazançlarını sadece online alışverişlerde değil, gerçek dünyada da değerlendirebilmeleri için önemli bir fırsat. Bitcoin herhangi bir bankaya bağlı olmadığı için konvansiyonel para birimlerini kontrol eden para poltikalarından bağımsız. Bu yüzden de böyle bir pilot uygulama, güvenilirlik açısından da bir ilke işaret ediyor.

Uygulama ile ilgili konuşan Proje Yönetim Firması Sahibi Erdal Daldaban “Son dönemde izlediği değer güzergahıyla Türk yatırımcısının da ilgisini çeken ve yatırımlarını böyle değerlendiren müşterilerimizin dikkatini çekebileceğimizi düşünerek Bitcoinle satış yapmaya karar verdik. Sanal ya da başka bir deyişle dijital paranın artık küresel ekonomi için gözardı edilemeyecek bir unsur hale geldiğini er ya da geç hayatımızda kalıcı bir biçimde yer bulacağını düşünüyoruz. Bu dijital para birimleri içinde en kayda değer ilerleyişi, teknik altyapı sağlamlığını ve bilinirliğini Bitcoin sağladı ve Türk yatırımcısının da haklı olarak ilgisini çekti” açıklamasını yaptı.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.