btbilgi

Bu aralar ABD’nin çeşitli eyaletlerinin başı fırtınalarla dertte. Önce Harvey Fırtınası çok ciddi sorunlar çıkarttı. Ardından da Irma Fırtınası, Pasifik Okyanusu’ndaki adaları ve Florida civarını saatte 192 kilometre hızla vurdu. Yeryüzünde insanlar bu doğa olayları ile boğuşurken, yörüngede yaşayan küçük bir kısım astronot ise olan bitene çok uzaktan bakmakla yetiniyor. Fakat Uluslararası Uzay İstasyonu’nun bir avantajı var, geçtiği yerleri yıkan bu canavarları yukarıdan çok güzel fotoğraflarla belgeleyebiliyorlar.

Uluslararası Uzay İstasyonu sakinlerinden astronot Randy Bresnik, Irma Fırtınası tam tepe noktasındayken bir sürü etkileyici fotoğraf çekmiş. Bu fotoğraflar bize bir fırtınanın hem ne kadar korkutucu, hem de ne kadar güzel olabileceğini gösterdiği için önemli. Bresnik çektiği fotoğrafları Twitter üzerinden tüm dünya ile paylaştı. Aşağıda göreceğiniz fotolar fırtınayı ve sonrasını gösteriyor.

Bresnik son olarak bir de aynı dönemde oluşmuş Jose Fırtınası’nın fotoğrafını paylaşmış.

Astronot Bresnik’in doğduğu yerin Houston olması da, kaderin bir cilvesi olsa gerek. Harvey Fırtınası şehrini vurup çok büyük yıkıma yol açarken, kendisi Dünya’ın yörüngesinde oturup olan biteni izlemekten başka bir şey yapamamış.

Yorumlar
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.