btbilgi

2020 yılına gelindiğinde AB’de, Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında yarım milyon civarında istihdam açığı olacağı tahmin edilmekte. Her ülke üzerine düşeni yapmalı ve dijital eğitim programlarına ağırlık vermeli. Bu yönde uğraşan özel kurumlar da mevcut, Google bunlardan biri. Küresel uygulama geliştirme ekosistemine katkı olması amacıyla, 2016’da ‘Bertelsmann’ ve ‘Udacity’ ile birlikte 10 bin kişiye Android geliştirici kurslarından ücretsiz yararlanma imkanı sağlandı.

Bu eğitim programı sayesinde yenilikçi fikirleri olan kişiler, kendi uygulamalarını geliştirmeyi ve hayallerini gerçeğe çevirmeyi öğrenecekler. Bir kez daha Bertelsmann ve Udacity ile işbirliği yapan Google, bu sene eğitimlerin çapını genişletmiş. 2017’deki Android ve Web Geliştirici kurslarına katılabilmek için 36 ülkeden 60 bin kişiye kadar burs verilecek. Burs sayesinde kurslar ücretsiz olarak takip edilebilecek.

Hem yeni başlayan hem de mevcut programcılara yönelik Android ve Web geliştirme kursları için başvurular başlamış durumda. Türkiye’den 2 bin 500 kişiye bu burs verilecek ama başvuru için acele etmeniz gerekiyor. Tamamen ücretsiz ve online olarak sunulan eğitim bursundan yararlanmak için 18 yaşını doldurmuş olmak ve on dakika ayırarak başvuruda bulunmak yeterli. Başvuru için son tarih 15 Ekim.

Bilgi ve başvuru için buraya tıklayarak Google Scholarships sayfasına gidebilirsiniz.

Bertelsmann tarafından bu yıl veri bilimi alanındaki yeni başlayan ve gelişkin düzeydeki öğrencilere yönelik olarak 15 bin kişilik ek bir burs daha sunulacak. Bu burslarla ilgili bilgi ise ilerleyen haftalarda verilecek.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.