btbilgi

Ülkemizin startup ve girişimcilik ekosisteminin en hareketli merkezlerinden olan İTÜ Çekirdek desteklerine devam ediyor. Son 5 senede 722 proje aracılığı ile 1.613 girişimciye destek olan kurum, toplamda 20 milyon TL maddi kaynak sağlamış durumda. Her sene düzenlenen startup yarışması Big Bang’de ise 2016’da 5 milyon TL’nin üzerinde ödül dağıtılmış.

İTÜ Çekirdek girişimcilere daha fikir aşamasından başlayarak destek veriyor. İlerleyen aşamalarda eğitimler, mentorluk, geniş networking fırsatları, çalışma alanları ve ürün geliştirmeye olanak tanıyan laboratuvarlar ile her adımda arkalarında duruyor. Şirketleşme aşamasını tamamlayan 175 girişimci toplamda yaklaşık 20 milyon TL’ye varan ciro elde etmiş. 175 firmanın toplam değerlemesi 400 milyon TL ve 450’den fazla kişiye istihdam sağlıyorlar.

Big Bang yarışması ise dünya çapında girişimcilere en fazla kaynak sağlayan en iyi girişimcilik yarışmalarından biri olarak yerini kabul ettirmiş durumda. 2017 yarışmasında ödüller daha da artarak devam edecek. İTÜ Çekirdek bu konuda melek yatırımcılara, melek yatırım ağlarına ve risk sermayesi şirketlerine seslenmekte. Her bir kurum ve kişi en az 50 bin TL yatırım yapmaya ve jüri üyeleri arasına katılmaya davet ediliyor.

İTÜ Çekirdek hakkında ayrıntılı bilgi resmi web sitesinden alınabilir. 2017’nin Big Bang yarışması için katılım da 19 Ağustos’da sona eriyor. İlgilenenler ellerini çabuk tutsunlar.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.