btbilgi

Turkcell’in kurduğu kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, ilginç bir uygulamayı herkese sunuyor. Bir Bilene Sor ismindeki mobil uygulama üniversite sınavlarına hazırlanan gençleri biraraya getirmek hedefiyle hazırlanmış. Platformdan şimdiye kadar 350 bin genç faydalanmış ve YGS/LYS sınavlarına hazırlanırken bilemedikleri soruları birbirilerine sorarak destek bulmuşlar.

Bir Bilene sor sadece öğrencilerin birbirilerine soru sorup, diğerlerinin bilemedikleri soruları yanıtladıkları bir platform değil. Başka çok farklı ve faydalı özellikleri de var: Uygulama yeni eklenen özelliği Akıllı Rehberlik Paketi ile öğrenciler için kişiselleştirilmiş çalışma programları sunuyor. Uygulama için geliştirilen yapay zeka programı, öğrenci profil bilgileri, odaklandığı konu başlıkları, hedeflenen üniversite ve bölüm, sınava kalan süre gibi kriterleri ele alarak kişiselleştirilmiş bir program şekillendiriyor.

Uygulamanın bir başka sunduğu fırsat da sınav kitabı seçme konusunda. Öğrenciler için piyasadaki binlerce kitaptan, seçimlerine en uygun olanları sıralıyor. Öğrencilerin çalışma programı hedeflerine ne kadar yaklaştıkları izlemelerini de sağlıyor. Platformda şimdiye kadar 2,7 milyon soru sorulmuş ve 130 milyon sayfa gösterim yapılmış. Ayrıca “2017 Teknolojinin Yıldızları Yarışması” nda kendi kategorisinde birinci seçilmiş.

Bir Bilene Sor’u ve dolayısı ile yüzbinlerce öğrenciyi desteklemek için, uygulamanın Arıkovanı’ndaki sayfasına buraya tıklayarak gidebilir ve istediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz. Yapılan bağışlarla tasarımcıları ürüne yeni özellikler ekleyecek ve daha da fazla öğrenciye ulaşabilecekler.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.