btbilgi

Instagram ağırlıklı olarak fotoğraf üzerine de olsa, kendini vazgeçilmez sosyal medya platformlarından biri olarak kabul ettirmeyi başardı. Buun en iyi kanıtlarından biri, Apple firmasının kendi resmi hesabını açması olarak görülebilir. Pazartesi günü açılan hesap (@apple) güzel fotoğraflar içermekte. Tabi ki seçilen fotoğrafların ve videoların hepsi iPhone cihazlar ile çekilmiş. Daha şimdiden 460 bin takipçisi bulunuyor.

Gerçi Apple firması Instagram konusunda acemi değil, çünkü iTunes, Apple Music ve iBooks gibi farklı servisleri için farklı hesapları bulunuyor. Bunların hepsi de aktif, hepsinde yüzlerce mesaj ve tonla takipçi var. Belki şirketin kendi resmi hesabı açısından bakarsak geç kalmış sayılabilir. Ama bu hesap bir reklam kampanyası ile denk düşürüldüğü için, hala iyi bir reklam fırsatı olarak değerlendirmek mümkün.

“Shot on iPhone” (iPhone İle Çekildi) ismindeki reklam kampanyası, iPhone kullanıcılarına çektikleri en güzel fotoğrafları tüm dünya ile paylaşma şansı veriyor. Siz iPhone ile fotoğraf veya video çekip #ShotoniPhone etiketi ile Instagram’da paylaşıyorsunuz. Apple uzmanları da tüm etiketli fotolara ve videolara bakıp en güzellerini resmi hesapta paylaşıyorlar. Bu da iPhone’un kamera ve lens özelliklerini göz önüne koymak için gayet başarılı bir yöntem. Bir nevi kullanıcıların kendileri cihazı satıyorlar denilebilir.

Tabi bir yandan da yeni iPhone 8 hakkındaki söylentiler var. Bu söylentilerin bazıları yeni cihazın 4K çözünürlükte ve 60 kare hızda video çekebildiğini ifade ediyor. Ve daha da ilginci bunu hem ana, hem de selfie kamerası ile yapabiliyormuş. iPhone 7 ve 7 Plus da 4K çekebiliyor ama sadece 30 kare hızda. Yeni Instagram hesabı da mutlaka iPhone 8’in bir iki ay içindeki çıkışını destekleyecek bir araç olarak kullanılacaktır. Apple her zamanki gibi işini çok iyi biliyor ve beceriyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.