btbilgi

Eğer şirketiniz yaz rehavetine girdiyse, silkinme zamanı yaklaşıyor. Hem gelecek yoğun iş dönemi için hazırlanmak, hem de yaz temizliği yapmak için ideal zaman şimdi olabilir. Eğer bilişim altyapınızın ciddi bir kısmını dışarıdaki hizmet merkezilerinden sağlıyor olsanız bile, hala yapılabilecek tonla iş var. İşte Radore’den BT bölümü çalışanlarına ve yöneticilerine bazı işe yarayacak öneriler.

Envanter kontrol ve temizliği

Elinizde, deponuzda neler var acaba? Eski PC’ler, işe yaramayan aksesuarlar, son kullanım zamanı geçmiş yazılımlar, ömrünü doldurmuş cihazlar? Ortalığı şöyle bir karıştırın bakalım, belki de elinizden çıkatabileceğiniz, ek gelir kalemine dönüşebilecek birşeyler bulmak bile mümkün olabilir.

Dokümantaston güncelleme

Eğer çeşitli iş akışları ve standartlarınızı belirleyen dokümanlarınız eski kaldıysa, hazır işler sakinken bunları gözden geçirebilirsiniz. Belki de yeni bir cihaz veya yazılım için bir şirket içi klavuza ihtiyacınız var. Çalışanların uygulamalarında yaşanan sorunları en düşük seviyeye çekmenin yolu, BT bölümü tarafından üretilen açık seçik yazılmış dokümanlar oluşturmaktan geçiyor. İşte sakin yaz günleri bu türden eksikleri tamamlamak için ideal zaman.

Kriz zamanları için hazırlıkları tamamlama

Dosya yedeklemekten, bilgisayarların fiziksel temizliğine kadar yapılacak çok şey var. Hangi yedekleme cihazınızda ne kadar yer kalmış, eskilerden silinebilecek neler var, kurumsal sibergüvenlik paketinizin süresi doluyor mu? Hiçbir şey olmazsa bile felaket durumları için kontrollü denemeler yapabilir, sorunları başınıza gelmeden önce çözebilirsiniz.

BT bölümü eğitimleri

İş yükünün abarmadığı yaz günleri, eksik bilgileri tamamlamak için de güzel bir vakit. İhtiyacınız olan yeni ürünler mi var? Belki de yeni bir çözüm tam size göre. Bu türden konular hakkında herkesi bilgilendirmek için kısa kısa eğitim seansları düzenleyebilir, hatta dışarıdan profesyonel destek bile alabilirsiniz.

Geçmiş değerlendirme, gelecek sene planı

Geçen sene neler yaptınız, altyapınızı nasıl iyileştirdiniz, hangi sorunları nasıl çözdünüz? Geriye dönüp yapılanları listelemek ve raporlamak, gelecek sene için ihtiyacınız olanları belirlemede işinize yarayabilir. Hazır ortalık sakinken potansiyel yatırımları ve gerekli olacak kalemleri çıkartmak da mümkün.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.