btbilgi

Ödeme şirketi iyzico, yeni girişimcileri desteklemek amacıyla iyziStart isimli paketi geçen sene kullanıma açmıştı. Girişimcilik ekosisteminin gelişimine katkıda bulunan paket, girişimcilere ödemelerle ilgili başlarını ağrıtmadan, sadece işlerini büyütmeye odaklanmalarını sağlıyor. Bu bir sene içerisinde yaşanan gelişmeler dikkat çekici. iyziStart paketinden faydalanan girişimlerin büyüme oranı ortalama yüzde 360 olmuş. 4 ülkede ofis ve iş ortaklığı yapılırken, programda yer alan girişimcilerin aldıkları toplam yatırım tutarı 2,3 milyon TL’yi bulmuş durumda.

iyziStart programı dahilinde 21 iş ortağı, ulusal ve uluslararası 8 destekçi yer almakta. Paketine dahil olan girişimciler ilk 3 ay boyunca tek çekim işlemlerde komisyon ödemiyor ve alanında uzman iyzico ekibinden mentorluk desteği alıyor. Girişimciler iyzico’nun “ofis saatleri” ve “networking” etkinliklerine katılma şansını da yakalıyor. Ödeme sistemleri ile ilgili süreçlerin tamamını iyzico üstlendiği için, işleriyle ilgili diğer alanlara konsantre olmak kolaylaşıyor.

İyzico’dan girişimcilere destek için finans paketi: iyziStart

iyzico’nun sunduğu hizmetler sayesinde girişimciler, hem BDDK lisanslı hem de Mastercard, Visa ve Amex gibi ödeme alanında dünya devi şirketlerin birlikte belirledikleri ve toplamda 200’ün üzerinde güvenlik kriterine sahip olan PCI–DSS sertifikalı bir ödeme kuruluşuyla çalışma şansına da sahip olmakta. Ayrıca başta AloTech, Amazon Web Services, Salesforce ve Kolektif House olmak üzere küresel ve yerel destekçilerin sunduğu özel paketlerden de faydalanmaları mümkün.

iyziStart programına katılım sağlamak üç önemli şart var:

  • Girişimcinin son 3 sene içerisinde faaliyete geçmiş olması,
  • iyzico’nun iş ortaklığı yaptığı kurumlardan birinin programına dahil olması,
  • Online ödeme alan bir iş modeline sahip olması.

Konu ile ilgili daha fazla bilgiyi ve başvuru formunu programın web sayfasında bulabilirsiniz.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.