btbilgi

Teknoloji Tabanlı Girişimleri Hızlandırma Merkezi SUCOOL,  2017 döneminde destek verdiği 5 girişimini 3-7 Temmuz 2017 tarihleri arasında Londra’ya götürdü. Sabancı Üniversitesi’nin teknoloji tabanlı girişimcileri destekleyen programı ile girişimciler fikirlerini dünya çapında girişim hızlandırma merkezleri, melek yatırımcılar, risk sermayesi yatırım firmaları ile görüşme ve demo gününde girişimlerini tanıtma fırsatı yakaladı.

SUCOOL’un Londra Kampı atölye çalışmaları, yatırımcı ve Risk sermayesi sunumları ile kuluçka ve hızlandırma merkez ziyaretlerini içeriyordu. Bunlara ek olarak yeni girişimlerin kendini tanıttığı bir Demo günü de organize edildi.

Londra kampının ilk gününde girişimciler, ilk olarak Revo Capital’in eski CFO’su Ömer NURLU’nun uygulayıcılığındaki “Startup Finance” atölyesine katıldı. Aynı günün ikinci oturumunda ülkemizin en başarılı oyun şirketlerinden Gram Games’in Londra ofisine misafir olarak İngiltere ekosistemi hakkında bilgi alma fırsatı yakaladılar. Ayrıca Londra merkezli Avant Ventures’in yöneticisi Adhrita Nowrin’e anlattıkları projeleri için geri bildirim aldılar.

Londra kampının ikinci gününde girişimciler Mackolik.com’un kurucusu Erdem Yurdanur  ve Floor 11 & Zap Medya’nın kurucusu Bülent Boytorun ile biraraya gelerek İngiltere’de startup kurmak ve olası girişim fırsatları hakkında fikir paylaşımında bulundu. Günün son oturumda Londra merkezli Hızlandırma ve Kuluçka Merkezi Founders Factory’e konuk olarak İngiltere’deki hızlandırma programlarına katılım şartları hakkında bilgi sahibi oldular.

Kampın üçüncü günü ilk olarak Capital Enterprise CEO’su John Spindler’in karşısına çıkarak projelerini sunumu ve İngiltere’de yatırım alabilme şanslarına ilişkin alınan geribildirimler ile geçti.

Londra kampının son iki gününde dünyanın en iyi hızlandırma programlarından Techstars’ın Londra ofisi, Londra’da startup kurmak/büyütmek isteyen girişimcilere ücretsiz danışmanlık desteği veren kamu destekli London & Partners kurumu, Avrupa’nın en büyük FinTech Kuluçka Merkezi olan Level39, Londra merkezli dijital teknoloji ajansı Mind The Ad ziyaret edildi. Bu ziyaretlerle gerek küreye açılma, gerekse Londra ekosistemi dinamiklere ilişkin detaylı bilgiler edinildi. Kampın son gününde Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı Londra Ticaret Ateşesi Sayın Aytuğ GÖKSU ziyaret edilerek Ekonomi Bakanlığı’nın girişimcilere yerelden globale çıktıkları yolda sağladığı destekler hakkında bilgi alındı.

SUCOOL’un Londra kampına 5 girişimci katıldı

Londra’ya yapılan bu iş seyahatinin yolcusu olan girişimciler ise şunlardı: Restoranlar için bulut tabanlı sipariş, stok, personel, satış ve kasa takip uygulamaları geliştirmekte olup hali hazırda 40 farklı restoran tarafından kullanılan Kolay Restoran (EasyPos), Bireylerin diyet ve sağlık, kariyer ve kişisel gelişim ile psikoloji ve anne-çocuk sağlığı gibi konularda istedikleri yerden danışmanlık ve koçluk desteği alabileceği mobil uygulamalar geliştiren, Beta sürümü 2000 kişi tarafından kullanılan Appvice. Tüm GSM ve ADSL internet tarifelerinin online olarak karşılaştırabilmesi ve ihtiyaca uygun tarifelerin seçilerek başvuru yapılabilmesini sağlayan web platformu olan ve şu ana kadar 35.000’den fazla kişinin tarife seçtiği Tarifebilir. Amatör futbolcular için anlık performans analizleri ve teknolojik altyapılar sunan, hali hazırda 50’den fazla sporcu tarafından kullanılmakta olan Woi Sport. Hamilelerin ve 0-7 yaş arası bebeği olan anne ve babaların her türlü bilgiyi kişiselleştirilmiş olarak tek bir yerde bulabilecekleri Günlük 3000 kişi tarafından ziyaret edilen web platformu Annemisin.com.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.