btbilgi

ilk işini kurarak hayallerini gerçekleştirmek isteyen girişimci adaylarına finansman ve bilgi desteği sunmak için QNB Finansbank’ın düzenlediği “Geleceğin Patronları” yarışmasının dördüncüsü için son başvuru tarihi 5 Ağustos.

Geleceğin patronu olmak isteyen girişimciler, yatırımcılarla buluşmak üzere 5 Ağustos’a kadar projeleriyle beraber www.geleceginpatronlari.com adresinden başvuru yapabilecek.

Bu yıl Koç Üniversitesi işbirliğiyle ön elemeyi geçen adaylar Ağustos ve Ekim aylarında iki ayrı eğitim programına dahil olacak.  Adaylar Geleceğin Patronları Akademisi’nde alacakları eğitimin ardından projelerini son aşamaya getirecek ve ardından final sürecine geçilecek. Girişimci adaylarının akademik destek aldıkları ciddi bir dönemin ardından yarışma sonuçlanacak.

İstihdam ve katma değer yaratma potansiyeli olan projelerin hayata geçmesini sağlama hedefiyle Geleceğin Patronları Yarışması’nı düzenlediklerini belirten QNB Finansbank KOBİ ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Onur Özkan, Geleceğin Patronları yarışmasının en önemli ayrıcalığının girişimcilere eğitim desteği sunulması olduğunu ifade etti.

Yarışma, Türkiye’nin her yerinden, iş fikrine ilişkin somut adım atmış ve işini büyütmek isteyen üniversite ve yüksekokul mezunlarını Geleceğin Patronu olmaya davet ediyor

Yarışmanın finalistleri Avrupa Birliği’nin KOBİ’lere özel EFSE DF Girişim Destekleme Programı’na ücretsiz katılım hakkını elde edecek. Yarışma yalnızca ödül kazanan ve finale çıkanları değil tüm adaylara fayda sağlayacak özel eğitimleri kapsıyor.

Projeler melek yatırımcılarla buluşacak

Ön elemeden geçen 20 proje sahibi Koç Üniversitesi Girişimcilik Merkezi (KWorks)’un vereceği “İş Modeli Eğitimi”ne katılmaya hak kazanacak. Bu projeler arasında yapılacak elemeyi geçen ilk 10 girişimci yine Koç Üniversitesi tarafından eğitimlerin verildiği “Geleceğin Patronları Akademisi Eğitimi”ne ücretsiz katılabilecek.

Akademi eğitimi sonrasında yeniden değerlendirilecek Projeler’in arasından seçilecek en başarılı 6 proje, 8 Kasım 2017’de QNB Finansbank Kristal Kule’de düzenlenecek finalde jüri üyeleri ve melek yatırımcılara projelerini anlatacak.

QNB Finansbank, Geleceğin Patronları yarışma birincisine 50 bin liralık sermaye desteği ödülü verirken finale kalan ilk altı projeye de sıfır faizli, altı ay ödemesiz 50 bin TL taksitli ticari kredi sunuyor.

Tüm finalistlere yarışma sonrasında Koç Üniversitesi – KWORKS tarafından mentörlük desteği sunulurken, yarışmanın sponsorlarından TAV İşletme Hizmetleri, yarışma birincisine TAV Passport Kart hediye edecek ve finalist girişimler TAV Lounge’larda tanıtım imkanı kazanacak.

EFSE’den yarışma sonrası destek

Finalistler yarışma sonrasında EFSE DF Girişim Destekleme Programı’na dahil olarak altı ay boyunca destek almaya devam edecek EFSE desteği kapsamında finalistler Koç Üniversitesi Girişimcilik Merkezi’nin (KWORKS) eğitim, laboratuar olanakları ve network’üne ulaşma imkanına sahip oluyor. KWORKS takımından sınırsız rehberlik alan ve KWORKS iş ortakları tarafından sağlanan hizmetlere ücretsiz/indirimli erişim sağlayan finalistler KWORKS Demo Günü’ne de katılım hakkı elde ediyor. Bu organizasyonla potansiyel müşterilere ulaşmak, ortaklıklar geliştirmek ve başlangıç tanıtımını yapmak gibi fırsatları yakalıyor.

Bu heyecanlı sürece dahil olmak isteyen girişimcilerin, 5 Ağustos’a kadar başvuruda bulunması gerekiyor. Yarışmaya, Türkiye’nin her yerinden, iş fikrine ilişkin somut adım atmış ve işini büyütmek isteyen üniversite ve yüksekokul mezunları katılabiliyor.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.