btbilgi

JCI Türkiye Derneği’nin İstanbul Şubesi tarafından 23 yıldır sürdürülen TOYP –‘Türkiye’nin 10 Başarılı Genci’ yarışması adaylık süreci başladı. Yarışma başarılı gençlerin çalışmalarını görünür kılmayı, onları daha duyarlı ve aktif vatandaş ayrıca birer lider olma yönünde teşvik etmeyi amaçlıyor.

Farklı kategorilerde fark yaratan adaylar, her yıl Kasım ayında düzenlenen ’TOYP Ödül Töreni’nde ‘Türkiye’nin On Başarılı Genci’ seçilerek uluslararası geçerliliği olan TOYP Ödülünün sahibi olacak. Bu yıl da, alanında uzman jüri komitesi tarafından belirlenecek olan 10 Başarılı Genç başarılarını ayrıca uluslararası platforma, ‘TOYP Dünya Finali’ne taşıma şansı yakalayacak.

100 üzeri ülkede 200 bin genç lider

Junior Chamber International (JCI), dünya çapında 100’ün üzerinde ülkeden 18-40 yaş arası  200 bin civarında genç liderin bir arada bulunduğu küresel bir platformdur. Üyelerine liderlik vasıfları ve toplumsal bilinç kazandırarak yaşadıkları toplumda pozitif değişimi sağlamalarına destek olmak ve yerel, ulusal, küresel proje ve aktiviteler aracılığı ile JCI üyelerinin know-how’larını paylaşmasını sağlama amacı ile faaliyet göstermektedir.

“Aktif gençler için önde gelen küresel network olmak” vizyonuna odaklanan JCI üyeleri, “Gençlerin yetişmesi için fırsatlar sunarak toplumun pozitif gelişimine katkı sağlamak” misyonunu gerçekleştirmek için çalışmaktadır.

Dünyada başarılı işlere imza atan gençler ödüllendiriliyor

Bugüne kadar Arın Namal, Harun Güçlüsoy, Hasan Alanyalı ve Hilmi Volkan Demir gibi isimlerin de olduğu 13 kişi “TOYP Dünya Birincisi” ödülüne layık görülürken; Serdar Bilgili, Umut Oran, Ece Vahapoğlu, Canan Dağdeviren, Tülin Akın ve Tolga Örnek gibi tanınmış simalar da ödül alan isimler arasında yer aldı.

TOYP Başvuru Kategorileri:

  • İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik
  • Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi
  • Bilimsel Önderlik
  • Kültürel Başarı
  • Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik
  • İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı
  • İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet
  • Fen ve Teknik Gelişme
  • Kişisel Başarı
  • Tıbbi Yenilik ve Buluşlar

Adaylar 18 yaşından büyük, 40 yaşından gün almamış olmalıdır. Adaylarda aranan diğer şartlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve projeleriyle sadece bir kategori için başvuruda bulunmak. Farklı proje ile ayrı bir kategoriye başvurmak mümkündür. Adaylar başvuru formunu, toyp.org.tr web sitesinden indirerek ve başvuruda yer alan  geçerli sayılması için formdaki dört sorunun tam olarak cevaplanması gerekmektedir. Başvuru formuna bir adet vesikalık fotoğraf ve başvuru içeriğini zenginleştirici dokümanlar belirlenen başvuru isterleri arasında yer almaktadır.

TOYP 2017 yılı başvuruların sonlanma tarihi 1 Eylül 2017’dir. Detaylı bilgi ve başvuru içinderneğin web sayfasından bilgi alınabilir.

Yorumlar
btbilgi
PAYLAŞ
blank
xTRlarge, Türkiye'nin (TR) üretici ve yenilikçi potansiyelini sergilemek; farklı bakış açılarını, yeni tarzları, x sayıda yeni değeri, girişimi, fikri yansıtmak; teknolojiden doğaya, iş yönetiminden tasarıma, insana dair faaliyetlerin en geniş ufkunu sizlerle mümkün olduğu kadar geniş 'large" paylaşabilmek için yola çıktı. Geleceğe inancı olanlarla birlikte mesafe katetmeyi planlıyor.